Pandemia koronawirusa wymusiła na wielu branżach wdrożenie różnego rodzaju ulepszeń, mających na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby. Szczególnie w tym czasie warto skorzystać z dodatkowych systemów usprawniających komunikację i pozwalających zachować dystans społeczny. Przydatne mogą okazać się systemy Tour Guide. Jak sprawdzą się one w branży turystycznej i w przemyśle? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu. 

Systemy Tour Guide w branży turystycznej

Wycieczki grupowe zwykle zakładają przebywanie wielu osób na niewielkiej przestrzeni. Zachowanie dystansu społecznego jest więc w takiej sytuacji niemalże niemożliwe, zwłaszcza jeśli turyści chcą wysłuchać treści głoszonych przez przewodnika. Aby uniknąć tworzenia się skupisk wokół osoby oprowadzającej, należy więc wykorzystać właściwości systemów tourguide i audioguide – np. dostępnych na https://systemtourguide.com/. Dzięki temu przewodnik nie będzie musiał skupiać wokół siebie dużych grup ludzi, a każdy zwiedzający otrzyma swobodny dostęp do informacji. Wykorzystując tego rodzaju systemy, turyści mogą rozejść się nawet na odległość 100 metrów, dzięki czemu zachowanie 1,5 metrowego dystansu społecznego pomiędzy wszystkimi osobami, stanie się wykonalne.

Higiena i dezynfekcja

Systemy tourguide mogą zostać wyposażone w jednorazowe słuchawki. Dzięki temu każdy turysta otrzyma swój indywidualny zestaw, zapakowany w zgrzewany woreczek. W ten sposób każdy użytkownik zyska pewność, iż nikt wcześniej nie dotykał i nie wykorzystywał zawartości opakowania. W przypadku słuchawek do wielokrotnego użytku można wykorzystać specjalne nakładki higieniczne z fizeliny, co również wzmocni poczucie bezpieczeństwa. Ponadto wszystkie odbiorniki można bez problemu zdezynfekować. Turyści mogą więc otrzymać jednorazowe chusteczki do dezynfekcji sprzętu, tak aby samodzielnie mogli zadbać o higienę otrzymanego urządzenia. Warto podkreślić, że każdy sprzęt można także odkazić za pomocą specjalistycznych płynów do dezynfekcji. Po zakończonej wycieczce koniecznie należy więc przeprowadzić pełnowartościową dezynfekcję sprzętu.

Systemy Tour Guide w przemyśle 

Systemy tourguide i audioguide wykorzystywane były w przemyśle bardzo często, jeszcze przed wybuchem pandemii. Sprzęt tego rodzaju świetnie sprawdza się bowiem zwłaszcza w różnego rodzaju fabrykach, magazynach i halach produkcyjnych, czyli w miejscach o dużej powierzchni i w środowisku o podwyższonym hałasie. Sytuacja z rozprzestrzeniającą się chorobą COVID-19 wymusza na pracodawcach stworzenie warunków pracy, gdzie pracownicy będą od siebie oddaleni o 1,5 m. Zasada zachowania dystansu społecznego może być więc szczególnie trudna zwłaszcza w warunkach logistycznych i dystrybucyjnych. To głównie tam każdego dnia wielu pracowników musi ściśle ze sobą współpracować, aby wywiązać się ze swoich obowiązków. Aby usprawnić i tak niełatwą już komunikację w tego rodzaju warunkach, warto skorzystać właśnie z systemów tourguide i audioguide.

Zalety systemów Tour Guide w przemyśle

Przede wszystkim najważniejszą zaletą właściwości tego rodzaju systemów jest usprawnienie komunikacji. Dzięki zapewnieniu pracownikom odpowiedniego sprzętu pierwsza osoba z konkretnej linii produkcyjnej będzie mogła pozostawać w stałym kontakcie z ostatnią osobą, pomimo odległości narzuconych przez kwestię dystansu społecznego i hałasu panującego w miejscu pracy. Ponadto urządzenia systemów są niewielkie, dlatego bez przeszkód można przechowywać je w kieszeni podczas wykonywanych czynności. Słuchawki z kolei zapewniają wysoki poziom komfortu i nie są uciążliwe nawet przy ośmiogodzinnym systemie pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*