Piękna dojrzała kobieta dotykająca swojej twarzy

Cera dojrzała wymaga specjalnego traktowania – zarówno w kontekście codziennej pielęgnacji, jak i profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają zachować jej młody i świeży wygląd. Jakie zabiegi w szczególny sposób poleca się posiadaczkom cery dojrzałej?

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest lifting twarzy bez skalpela Ulthera,
  • jakie efekty daje lifting owalu twarzy,
  • na czym polega zabieg Micro & Nano Fat Technology.

Cera dojrzała wymaga odpowiedniego traktowania – tak, aby jak najdłużej pozostawała zadbana i świeża. Bardzo ważna jest pielęgnacja cery dojrzałej w domu. Oprócz codziennego oczyszczania skóra dojrzała wymaga stosowania kosmetyków o działaniu ujędrniającym, przeciwzmarszczkowym oraz nawilżającym. Warto więc sięgać po kremy zawierające kwas hialuronowy, koenzym Q10, a także witaminy A, E oraz C. Nawet bardzo staranna pielęgnacja domowa powinna jednak zostać uzupełniona o profesjonalne zabiegi dla cery dojrzałej.

Cera dojrzała – zabiegi, które poprawią jej stan

W klinice medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie do dyspozycji pacjentów pozostaje wiele nowoczesnych zabiegów, które spektakularnie poprawiają wygląd skóry. Posiadaczom cery dojrzałej proponujemy nasze trzy absolutne hity odmładzające.

  • Ulthera – lifting twarzy bez skalpela

Lifting twarzy bez skalpela Ulthera to zabieg, który zrewolucjonizował możliwości nieinwazyjnego odmładzania skóry. Według specjalistów jego efekty można porównywać wyłącznie do rezultatów osiąganych podczas zabiegów chirurgii plastycznej. Jego zaletą jest to, że nie obciąża pacjenta.

Lifting twarzy bez skalpela Ulthera polega na poddaniu skóry na ściśle określonej głębokości działaniu energii ultradźwiękowej, która natychmiastowo pobudza produkcję nowych, nieuszkodzonych włókien kolagenowych. Efektem jest podniesienie, ujędrnienie oraz wyraźna poprawa napięcia skóry.

Zabieg może być wykonywany w obrębie policzków, linii żuchwy, podbródka, oczu oraz szyi. Zwiotczała skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, tkanki zostają uniesione, a twarz odzyskuje młody, świeży i wypoczęty wygląd. Oczywiście należy mieć świadomość, że pełne efekty zaczną być widoczne po około 3 miesiącach – tyle czasu potrzeba na pełną przebudowę kolagenu. Co ważne, lifting bez skalpela Ulthera nie wymaga żadnej rekonwalescencji – od razu po jego zakończeniu można wrócić do codziennych aktywności.

  • Lifting owalu twarzy

Lifting owalu twarzy to zabieg polegający na niechirurgicznym modelowaniu podbródka poprzez liposukcję wykonywaną z użyciem kaniuli. Podbródek jest miejscem, w którym szczególnie wyraźnie widać oznaki starzenia – często gromadzi się tam nadmiar tkanki tłuszczowej (tzw. podwójny podbródek), a skóra z biegiem czasu staje się wiotka. W klinice ESTELL wykonujemy zabieg liposukcji podbródka – lekarz wprowadza pod skórę specjalną kaniulę, przy pomocy której odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej. Może to zostać połączone z aplikacją wchłanialnych nici liftingujących, które z biegiem czasu ujędrniają skórę, a także poprawiają jej napięcie i elastyczność. Kompleksowy lifting owalu twarzy jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym – obrzęki i zasinienie mogą się utrzymywać do 10 dni.

  • Micro & Nano Fat Technology

Micro & Nano Fat Technology to zabieg, który polega na zaaplikowaniu pacjentowi pobranej od niego uprzednio i odpowiednio spreparowanej tkanki tłuszczowej z okolic talii. Jest ona dzielona na dwa preparaty – Nano Fat jest pozbawiony komórek tłuszczowych, ale odznacza się wysokim stężeniem komórek macierzystych, które uruchamiają naturalne procesy regeneracji organizmu, a także pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Z kolei preparat Micro Fat jest doskonałym, bardzo bezpiecznym wypełniaczem, przy pomocy którego można korygować kontur nosa, modelować usta i brodę, wypełniać zmarszczki okolic oczu, a także bruzdy nosowo-wargowe. Zabieg trwa około 30 minut, nie wymaga żadnych przygotowań ani późniejszej rekonwalescencji.

Dbanie o cerę dojrzałą nie jest łatwe, ale dzięki połączeniu najnowocześniejszych zabiegów i właściwej pielęgnacji w domu może się udać! Poznaj zalety innych zabiegów w ofercie ESTELL, skonsultuj się z naszymi specjalistami i wybierz zabieg idealny dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*