autor: Oleg Breslavtsev

Wybierając zegarek sportowy, jedną z pierwszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę, jest jego funkcjonalność. Tego typu sprzęt może zaoferować swojemu użytkownikowi wiele przydatnych opcji, nie tylko podczas uprawiania sportu. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie? Jakie funkcje zegarka sportowego powinien mieć wybrany model? Podpowiadamy, czym charakteryzuje się dobry smartwatch męski, jak i wersje damskie.

Zegarek sportowy z GPS – zawsze na dobrej trasie

Jedną z najważniejszych funkcji zegarków sportowych jest moduł GPS. To też opcja, która zdecydowanie odróżnia smartwatche od tradycyjnych modeli. Zegarek sportowy z GPS daje możliwość stałego sprawdzania swojej lokalizacji, jak i mierzenia przebytego dystansu. Nawet po zakończonym treningu, można podejrzeć przebytą trasę i wrócić do niej w każdej chwili. Moduł GPS wbudowany w zegarek sportowy będzie przydatny także w momencie zgubienia orientacji w terenie lub zboczenia z wyznaczonego kursu.

Zegarek sportowy z GPS należy do najczęściej wybieranych modeli, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Obecnie na rynku, nawet proste modele smartwatchy posiadają tę funkcję.

Zegarek sportowy z pulsometrem – tętno pod kontrolą

Każdy, nawet niewielki wysiłek fizyczny, prowadzi do podwyższenia pulsu, a tym samym zwiększonej pracy organizmu. Niezależnie od tego, czy jest się amatorem, czy zawodowym sportowcem, warto kontrolować własne tętno. Dzięki zegarkom sportowym z pulsometrem można mieć stały podgląd na stan organizmu. Urządzenie dokładnie wskazuje, kiedy puls jest podwyższony, a także może ostrzegać, gdy jego wartość wzrośnie do niebezpiecznego poziomu.

Zegarek sportowy z pomiarem tętna to także przydatna wskazówka dla każdego sportowca, który dąży do zwiększenia wydolności swojego organizmu. Jednocześnie pozwala na zachowanie zdrowia i unikania nadmiernego przeciążenia, zagrażającemu ogólnej kondycji.

Co ciekawe, zegarki sportowe z ciśnieniomierzem to także dobra opcja dla osób starszych czy borykających się z problemami kardiologicznymi. Dzięki specjalnemu modułowi mierzącemu tętno nawet podczas lekkiego spaceru można sprawdzać aktualny puls.

Zegarek sportowy z krokomierzem, czyli krok ku zdrowiu

Pokonując codziennie minimum dziesięć tysięcy kroków, można zapewnić sobie podstawową aktywność fizyczną oraz lepsze samopoczucie. Jednak w zabieganym rytmie każdego dnia, trudno pilnować przemierzony dystans. Z zegarkiem sportowym z krokomierzem jest to o wiele łatwiejsze.

Specjalny moduł wbudowany w serce zegarka mierzy liczbę wykonanych kroków i zlicza je, dzięki czemu na koniec dnia można sprawdzić, jak długą drogę udało się przebyć. Zegarek sportowy z krokomierzem to jedna z podstawowych opcji, jakie dają współczesne smartwatche. Ta przydatna funkcja zegarka sportowego daje możliwość dbania o odpowiednią ilość ruchu, nie tylko podczas treningu, ale także podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Zegarek sportowy z odtwarzaczem muzyki – w rytmie ulubionych utworów

Nawet najciekawsze ćwiczenia czy aktywność fizyczna w interesującym miejscu stają się po pewnym czasie monotonne. Powtarzanie tych samych ruchów czy pokonywanie podobnej trasy kilkukrotnie może się w końcu znudzić. Jednak jeśli treningowi towarzyszy zegarek sportowy z muzyką, każda aktywność fizyczna zmienia się diametralnie.

Wystarczy wybrać ulubioną playlistę, założyć słuchawki, a za pomocą smartwatcha sterować odtwarzaczem, aby nawet najprostsza trasa na rowerze sprawiła na nowo radość i przypływ endorfin.

Funkcje zegarka sportowego – wybór dobry dla każdego

Zakup zegarka sportowego to odpowiedni pomysł nie tylko dla miłośników aktywności fizycznej. Każdy, kto szuka funkcjonalnego i wytrzymałego zegarka, powinien pomyśleć o przejrzeniu ich oferty na rynku (m.in. na https://fabrykazegarkow.pl/zegarki-sportowe). Zegarek sportowy posiada funkcje przydatne zarówno dla najmłodszych, jak i starszych osób. Dzięki dużemu wyborowi można zdecydować się na modele eleganckie, jak i utrzymane w sportowym stylu. Dostępne są urządzenia utrzymane w stylistyce kobiecej, jak i dla mężczyzn, m.in. zegarki męskie na fabrykazegarkow.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*