Każdy mężczyzna, który poszukuje pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jego wybór ma ogromne znaczenie. Poza materiałem i stylem, w jakim utrzymana będzie obrączka, warto zastanowić się również, jaki kamień szlachetny ją ozdobi. Zadania z pewnością nie ułatwia szeroka oferta salonów jubilerskich. Warto wiedzieć, jakie rodzaje kamieni można spotkać w pierścionkach zaręczynowych i co one oznaczają.

Jakie kamienie wykorzystuje się w pierścionkach zaręczynowych?

Jeśli chodzi o wyrób biżuterii, to jubilerzy wykorzystują najróżniejsze rodzaje kamieni. Najczęściej są to kamienie półszlachetne i szlachetne. Te drugie są bardzo częstym wyborem, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe, a to ze względu na ich rzadkie występowanie oraz wysoką trwałość. Trzeba jednak przygotować się na to, że kamienie szlachetne potrafią być naprawdę drogie, trzeba więc dysponować odpowiednim budżetem. Do najpopularniejszych kamieni szlachetnych należą rubiny, topazy, szmaragdy oraz diamenty. Kamienie półszlachetne są nieco tańsze, jednak charakteryzują się odrobinę niższą trwałością. Ich najpopularniejsze gatunki to turkus, jaspis, onyks, kryształ górski oraz agat.

Znaczenie poszczególnych kamieni jubilerskich

Pierścionki zaręczynowe białe złoto są w ostatnich latach najpopularniejszych wyborem. Wielu panów zastanawia się jednak, jaki kamień powinien je ozdobić, tak by podbić serce przyszłej małżonki.

Nie ma co ukrywać, że w biżuterii zaręczynowej bardzo często pojawiają się szlachetne diamenty. Z racji swojej ogromnej trwałości są one symbolem miłości, która nigdy nie przemija, takiej na całe życie. Biały kolor diamentu jest również symbolem dobra i niewinności. Wystarczy pierwszy rzut oka na nieskazitelny szlif diamentu, by przekonać się jego doskonałości.

Jeśli chodzi o szafiry, to zyskały one ogromną popularność za sprawą pierścionka zaręczynowego księżnej Diany. Szafir z dawien dawna jest symbolem czystości i nieśmiertelności. Już w starożytnym Egipcie czczono go jako kamień prawdy i sprawiedliwości. Uznaje się, że kamienie szlachetne o kolorze niebieskim działają uspokajająco.

Przy wyborze biżuterii zaręczynowej wielu mężczyzn zdecyduje się na rubin, którego czerwony kolor symbolizuje pasję, odwagę i miłość. Jest to kamień, które kojarzy się z ogniem. Z racji miłosnej symboliki rubin jest bardzo popularnym wyborem wśród zakochanych osób.

Warto także zwrócić uwagę na szmaragd, który uznaje się za symbol szczęścia wewnętrznego, witalności i siły. Zielony kolor tego kamienia szlachetnego kojarzy się z harmonią i bezpieczeństwem.

Topaz to kamień, który bywa naprawdę zmienny. Może zachwycać subtelnym błękitem, a także przybierać różową, pomarańczową czy też żółtozieloną barwę. W dawnych czasach topaz był uznawany za święty kamień, który wspiera człowieka w pokonywaniu życiowych trudności.

Podsumowując, każdy kamień szlachetny ma przypisane pewne znaczenie, które na pewno warto znać przystępując do wyboru zaręczynowej biżuterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*