Wybór ubezpieczenia to bardzo ważna decyzja. W końcu zazwyczaj podpisujesz umowę na kilka lat, więc w razie błędu przez naprawdę długi czas będziesz musiał mierzyć się z przykrymi konsekwencjami. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik. Dzięki niemu skutecznie zminimalizujesz ryzyko błędu, a do tego będziesz zadowolony z wybranej przez siebie oferty.

5 zasad wyboru ubezpieczenia

Porównaj różne oferty

Najczęstszym błędem podczas wyboru ubezpieczenia jest po prostu trzymanie się jednej oferty. Choć wtedy bardzo dobrze znasz daną firmę, to jednocześnie nie szukasz korzystniejszego rozwiązania. W konsekwencji możesz skończyć z małą liczbą usług, a za to z wysokimi rachunkami. Dlatego tak istotne jest to, żebyś na zakończenie każdej umowy skorzystał z porównywarki typu Voleto, a wtedy przekonasz się, co do zaoferowania mają konkurencyjni ubezpieczyciele. Być może powstały nowe firmy, które zapewniają dogodniejsze warunki lub po prostu znane marki pozwalają dostosować swoje produkty do Twoich potrzeb.

Zdecyduj się na zaufaną firmę

Bardzo ważne jest to, żebyś zapoznał się z opiniami na temat danego ubezpieczyciela. W tym przypadku sięgaj do różnych źródeł, zwracaj uwagę na zalety i wady, a później zapytaj znajomych, którzy skorzystali z tej opcji. Dzięki temu zyskasz naprawdę szeroki obraz tego, jak funkcjonuje dana firma, a przede wszystkim tego, jak traktuje swoich klientów, czy przestrzega warunków umowy, a do tego naprawdę pomaga w razie kolizji.

Sprawdź, jak działa infolinia

Biuro obsługi klienta lub czat na stronie internetowej to najczęstsze sposoby komunikacji z danym ubezpieczycielem. Dlatego tak istotne jest to, żebyś mógł liczyć na pomoc kompetentnych osób, a jednocześnie nie musiał spędzać długich godzin przy telefonie. Właśnie z tego powodu będziesz zadowolony ze swojego wyboru, jeśli przed podpisaniem umowy przetestujesz poszczególne infolinie. Wystarczy, że zdecydujesz się na firmę, której pracownicy udzielili Ci najbardziej merytorycznych odpowiedzi, a zarazem nie musiałeś czekać na rozmowę.

Przeczytaj całą umowę

Zanim cokolwiek podpiszesz, to koniecznie przeczytaj OWU. Ta zasada obowiązuje także w przypadku wyboru ubezpieczyciela. W ten sposób dokładnie będziesz wiedział, jakie są warunki umowy, jak liczona jest wartość samochodu, czy w razie kolizji otrzymasz zastępcze auto, a także jaka jest wysokość ewentualnego odszkodowania. Każda z tych informacji ma wpływ na to, czy będziesz zadowolony ze swojej decyzji. Dlatego poświęć chwilę na zapoznanie się ze wszystkimi punktami, a później w pełni świadomie przejdź do zwierania umowy.

Szybkość działania

Kolizja, kradzież lub uszkodzenie w wyniku losowych zdarzeń – każda z tych sytuacji jest bardzo stresująca, a jednocześnie wymaga szybkiego działania. Szczególnie wtedy, gdy samochód wykorzystujesz w trakcie pracy. Dlatego tak istotne jest to, żebyś wiedział, po jakim czasie uzyskasz pomoc od ubezpieczyciela. Przede wszystkim dotyczy to oszacowania szkód oraz uzyskania auta zastępczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*