materac

Wygląda na to, że nie można oglądać wieczornych wiadomości ani przechodzić obok centrum handlowego bez reklamy materaca. Pozornie nieograniczone możliwości wyboru materaca mogą być przytłaczające.

Jest to jeszcze bardziej prawdziwe, jeśli doświadczysz bólu pleców lub bólu szyi – wybór odpowiedniego lub złego materaca może sprawić, że różnica między spędzaniem dnia w dobrym samopoczuciu lub bólu będzie większa.

Jak wybrać najlepszy materac na ból pleców?

Ważne jest posiadanie materaca wspomagającego, który łagodzi chroniczne bóle pleców.

Te 9 wskazówek nie gwarantuje, że skończysz z doskonałym materacem (ponieważ potrzeby każdego z nich są inne), ale mogą pomóc Ci dokonać świadomego wyboru:

Przed pójściem na zakupy należy przeprowadzić konsultacje online. Wypróbuj te użyteczne zasoby, które dostarczają informacji, ale nie prowadzą sprzedaży materacy:

Porozmawiaj z lekarzem.

Jeśli masz problemy zdrowotne, porozmawiaj z lekarzem lub fizjoterapeutą o tym, co on lub ona poleca. Pamiętaj, że lekarze nie są ekspertami w dziedzinie materacy, ale znają Twoje zdrowie i objawy i prawdopodobnie będą mieli dobre rady z tego punktu widzenia.

Uważaj na sztuczki.

Sprzedawcy materacy będą oznaczać materace jako „ortopedyczne” lub „zatwierdzone medycznie”, ale nie ma organizacji medycznej, która oficjalnie zaświadcza, że materace mają być opatrzone tymi etykietami. Mogą mieć cechy ortopedyczne, ale żadna grupa medyczna tego nie zweryfikowała.

Weź materac na „jazdę próbną”.

Podczas zakupów materaca, spróbuj leżeć na materacu w sklepie przez co najmniej 10 do 15 minut. Nie czuj się skrępowany i nie pozwól, aby sprzedawca Cię pośpieszał. Jest to bardzo duży zakup i jeśli nie spróbujesz go przez co najmniej 10 minut, nie poczujesz go naprawdę. Pary powinny przetestować materac razem.

Pamiętaj, że materace markowe nie zawsze są lepsze dla Twoich pleców.

Zastanów się dwa razy przed zakupem twardego lub sztywnego materaca, ponieważ niektóre badania wykazały, że najlepszym materacem na ból pleców jest materac średnio twardy, a nie twardy.  Chcesz twardego wsparcia z wygodnym uczuciem. Komfort będzie zależał od Twoich osobistych preferencji.

Łóżka regulowane są doskonałym rozwiązaniem.

Jeśli czujesz się bardziej komfortowo siedząc na leżaku niż leżąc, wypróbuj regulowane łóżko. Pozwalają one na lekkie podniesienie głowy i kolan w celu zmniejszenia nacisku na dolne plecy. Ten sam efekt można uzyskać również za pomocą poduszek.

Przed zakupem poproś o gwarancje na komfort lub okres próbny.

Zapytaj o nie zanim dokonasz zakupu i upewnij się, że rozumiesz szczegóły, takie jak to, czy jesteś zobowiązany do zapłaty za przesyłkę, czy zawiera ona gwarancję zwrotu pieniędzy lub wymianę, czy musisz zwrócić materac w określonym czasie i tak dalej.

Sprawdź gwarancję.

Dobry materac będzie miał co najmniej 10 lat gwarancji pełnej wymiany.

Chroń swoją inwestycję.

Nie zapomnij o wodoodpornym ochraniaczu na materac. Plamy unieważniają gwarancję.

Kupuj w sklepie specjalizującym się w materacach.

Sprzedawca detaliczny materacy z reguły przechodzi więcej szkoleń na temat snu.

Pamiętaj, że jest to twój materac, plecy i pieniądze, więc warto poświęcić czas na badania i znaleźć najlepszy możliwy materac. Zwróć uwagę na specjalne okazje i sprzedaż i zawsze staraj się negocjować opłaty za dostawę.

Więcej na stronie: https://magazynlazienka.pl/2019/czym-powinnismy-sie-kierowac-podczas-wyboru-materaca-do-sypialni.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*