odmrażanie szyb samochodowych

Wybieganie do samochodu tylko po to, by zobaczyć oszronione i zamglone szyby to nie jest przyjemny sposób na rozpoczęcie dnia. Na szczęście dla Ciebie, mamy kilka wskazówek, jak walczyć z tą mgłą i mrozem i szybko wrócić na drogę.

Dlaczego nie możesz pokonać tego zimowego zmartwienia?

Gorące powietrze zatrzymuje więcej wilgoci niż zimne, więc gdy temperatura spada, uwalnia się wilgoć, która łatwo zaparowała w cieplejszym powietrzu, co powoduje kondensację – wszystkie te małe kropelki wody zaparowują na przedniej szybie. Były inżynier NASA i entuzjasta YouTube Mark Rober ma niesamowity film wyjaśniający to i proces rozmgławiania. Jak wyjaśniono na filmie, aby odmglić wodę najszybciej, należy stworzyć optymalne środowisko wspomagające proces usuwania wilgoci.

Odparowanie i rozmrażanie samochodów dzięki wskazówkom naukowym

Włącz ogrzewanie.

Uruchom silnik i za pomocą ustawienia rozmrażania, włącz grzałkę do końca, aby wchłonąć nadmiar wilgoci w pojeździe. Pamiętaj: Gorące powietrze może zatrzymać więcej wilgoci.

Naciśnij przycisk A/C.

Może to wydawać się sprzeczne z intuicją, ale tak naprawdę to, co robisz, to aktywowanie ustawienia w układzie klimatyzacji samochodu, które pomaga szybciej osuszyć powietrze w kabinie za pomocą cewek w układzie klimatyzacji.

Wyłączyć recyrkulację powietrza.

Do wejścia do samochodu potrzebne jest również świeże powietrze. Zimowe powietrze jest zimne, a ponieważ nie zatrzymuje dużej ilości wilgoci, jest suche. Wprowadzenie go do samochodu zwiększa jego zdolność absorpcji, aby szybciej osuszyć nasycone powietrze, które się w nim znajduje.

Otwórz okna.

Pomaga to w wymianie wilgotnego powietrza w samochodzie z zewnętrznym powietrzem suszącym, co przyspiesza ten proces.

Odmrażanie okien.

Podczas powyższej akcji odmrażania okien należy je rozmrozić. Jest to całkowicie odrębny proces, który NIGDY (NIGDY) nie powinien uwzględniać ciepłej wody. Rozmrażanie szybko zajmuje niewielką ilość czasu. Jeśli nie cierpisz skrobania, umieść prosty roztwór 2/3 szklanki izopropylu lub wcieraj alkohol i 1/3 szklanki wody, wlewając mieszaninę do butelki z rozpylaczem. Roztwór ten nie zamarznie (alkohol do pocierania ma temperaturę zamarzania 138 stopni poniżej zera) i może być łatwo przechowywany w samochodzie, pozwalając na łatwe rozpylenie lodu na szybie, gdziekolwiek utkniesz.

Usuwanie mgły z przedniej szyby podczas deszczu

Włączyć klimatyzację.

Naciśnięcie przycisku klimatyzatora włącza pomoc cewek systemu w usuwaniu wilgoci z powietrza.

Wyłączyć recyrkulację powietrza.

Jest to błąd numer jeden, który ludzie popełniają, próbując szybko rozmrozić okna.

Rozmrażanie szyb samochodowych bez ogrzewania

Jeśli nie masz ogrzewania, nie martw się, nadal można szybko rozmrozić szyby samochodowe za pomocą poręcznego roztworu odladzającego opisanego w kroku 5 powyżej.

Więcej na stronie: https://moto-blog.pl/jak-sprawnie-odmrozic-szyby-w-samochodzie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*