Oświetlenie posiada niezwykłe zdanie przy aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane i umiejscowione pozwala stworzyć intymny nastrój, czasem jest detalem, który nadaje charakteru we wnętrzu.

Taśma LED do łazienki – czy tylko pod wanną?

Zastosowanie oświetlenia ledowego pod obudową wanny daje możliwość stworzenia romantycznego nastroju, Kąpiel przy poświacie wpływa niezwykle relaksująco. Projektanci wnętrz wykazują się swoją pomysłowością, jeśli chodzi o aranżacje łazienek, w których zostały wykorzystane taśmy LED. Dzięki nim można strefę umywalki i lustra oddzielić od całości. Obok płytki ceramicznej, która w sposób charakterystyczny odcina to miejsce od pozostałej przestrzeni, a taśma LED zamontowana pionowo podkreśli całą aranżację. Wygodne korytka, w których mieści się listwa, w sposób estetyczny wyglądają w ciągu dnia i nie burzą estetyki w pomieszczeniu.

Taśma LED a bezpieczeństwo

Wybierając taśmę LED z przeznaczeniem do łazienki, warto mieć na uwadze klasę szczelności, która zabezpiecza przed zachlapaniem wodą. Miejsc przeznaczenia przyczyniło się to tego, że listwy zabezpieczone są warstwą silikonu.

Barwa światła, a pomysł na aranżację

Przy zakupie taśmy LED do wyboru są barwy światła:

  • ciepła
  • neutralna
  • zimna.

Podczas aranżowania łazienki wybór oświetlenia Led jest niezwykle istotny, ponieważ potrafi zmienić wybrany kolor płytki. Barwa zimna wyostrza wszystkie detale i sprawdzi się w modernistycznych wnętrzach. Z kolei barwa neutralna nie męczy wzroku, a ciepła stworzy przytulne pomieszczenie, ocieplając wybrany kolor okładziny ceramicznej. Oświetlenie potrafi bardzo zmienić wybraną płytkę ceramiczną. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieszać rodzaje zastosowanych barw światła. W strefie prysznica można zamontować inną barwę taśmy LED, a inną przy oświetleniu głównym. Jeszcze warto dodać, że listwy LED do łazienek posiadają profile montażowe, które mogą być w wykończeniu mlecznym, które rozproszy światło lub w wersji przeźroczystej.

Taśma LED do łazienki daje duże możliwości aranżacyjne. Dzięki nim można zaaranżować bardzo ciekawe pomieszczenie. Mogą znaleźć się również w przestrzeni między płytkami, przy suficie czy przy podłodze. Ze względu na miejsce przeznaczenia listew warto skorzystać z zakupu w sklepie specjalizującym się w elektryce, wówczas mamy pewność, że wykwalifikowany doradca handlowy zaoferuje towar dobrej jakości. Tak zapewnimy bezpieczeństwo użytkownikom łazienki, w której została zamontowana listwa LED.  Rozwiązania jakie daje oświetlenie LED pozwala na zaprojektowanie nietuzinkowej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*