fot. am Idris | Unsplash.com

Większość biur nieruchomości oferuje podobny zakres usług: od wsparcia klienta w pośrednictwie nieruchomościami aż po pomoc w znalezieniu klienta zainteresowanego wynajem mieszkań, od przygotowania niezbędnych dokumentów sprzedażowych aż po organizację profesjonalnej sesji zdjęciowej nieruchomości. Co warto wiedzieć o usługach biur nieruchomości przed rozpoczęciem współpracy?

Biuro nieruchomości – zakres usług, z których warto skorzystać

Pośrednictwo w zakresie sprzedaży nieruchomości, domu lub działki budowlanej, pomoc w wynajęciu mieszkania lub znalezieniu klienta na wynajem nieruchomości to bardzo popularne usługi agencji nieruchomości na rynku.

Do grona tych usług zalicza się również home stagingu, który polega na przygotowaniu profesjonalnej sesji zdjęciowej dla danej nieruchomości, by uatrakcyjnić daną nieruchomość i jeszcze bardziej zwiększyć jej szansę na sprzedaż.

Przed rozpoczęciem współpracy z danym biurem nieruchomości warto dokładnie zapoznać się z zakresem oferty, aby mieć pewność, że w ofercie biura jest dokładnie taka usługa, jaka Cię interesuje.

Przykładowo: nie każda agencja nieruchomości będzie miała w swojej ofercie usługę przygotowania profesjonalnej sesji zdjęciowej danej nieruchomości, dlatego warto uważnie prześledzić i porównać oferty, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Zakres odpowiedzialności agenta ds. nieruchomości, czyli co warto wiedzieć przed nawiązaniem współpracy?

Ciekawi Cię, za co odpowiada biuro nieruchomości po nawiązaniu umowy z klientem? Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że ostateczna decyzja o tym, czy klient zdecyduje się kupić daną nieruchomość, należy do niego samego i ma to wpływ na współpracę z pośrednikiem nieruchomości.

Jednak obowiązują go pewne zobowiązania podczas współpracy. Jakie dokładnie? Wybrany agent nieruchomości po podpisaniu umowy o współpracy zobowiązuje się do przygotowania mieszkania do sprzedaży, wykonania home stagingu, a także stworzenia profesjonalnej oferty sprzedaży nieruchomości, która zwiększy szansę na sprzedaż nieruchomości.

Ponadto odpowiada za kontakt z klientem, umawianie i organizację spotkań pomiędzy Tobą a potencjalnym kupującym lub przyszłym najemcą mieszkania. To on w Twoim imieniu kontaktuje się z potencjalnymi nabywcami, dostosowuje terminy spotkań do Twoich możliwości czasowych, dlatego zyskujesz ogromną oszczędność czasu.

Jakie jeszcze obowiązki wiążą się z zatrudnieniem odpowiednio doświadczonego agenta nieruchomości? Pośrednik nieruchomości odpowiada za przygotowanie prawidłowej umowy przedwstępnej, a także specjalnego protokołu zdawczo-odbiorczego. Ponadto to on jest odpowiedzialny za ustalenie terminu podpisania aktu notarialnego, który będzie odpowiadał zarówno właścicielowi mieszkania, jak i potencjalnemu klientowi.

Coraz częściej doświadczony agent nieruchomości pomaga klientom w uzyskaniu kredytu o odpowiedniej wysokości i pomaga w zorganizowaniu niezbędnych formalności związanych z kredytem hipotecznym.

Jakie są obowiązki biura nieruchomości podczas współpracy z klientem?

Każdy agent nieruchomości, który nawiąże współpracę z klientem, ma pewne obowiązki. To przede wszystkim odpowiednie przygotowanie mieszkania do sprzedaży, znalezienie doświadczonego fotografa, który wykona odpowiednie zdjęcia nieruchomości aż po przygotowanie profesjonalnej oferty sprzedaży nieruchomości i wystawienie jej w serwisie.

Współpraca z biurem nieruchomości – czy warto ją nawiązać?

Wiele osób, które rozważają sprzedaż swojego mieszkania, zastanawia się nad skorzystanie z pomocy biura nieruchomości. Na korzyść takiej współpracy przemawia przede wszystkim szybkość i bezpieczeństwo transakcji i wsparcie ze strony doświadczonego agenta nieruchomości.

Jeśli np. nie wiesz, jakie dokumenty przygotować do sprzedaży swojego mieszkania ani jak sprawnie przejść przez ten proces, to znak, że taka współpraca może Ci wiele ułatwić.

Jak znaleźć odpowiednio doświadczonego agenta do współpracy przy sprzedaży mieszkania?

Interesuje Cię szybkie znalezienie klienta przy sprzedaży nieruchomości i bezpieczeństwo całego procesu oraz sporządzenie prawidłowej umowy dotyczącej zbycia mieszkania? Agent nieruchomości zadba o każdy aspekt prawny takiej współpracy i przygotuje właściwą umowę.

Jakie biuro nieruchomości wybrać do współpracy?

Chcesz wynająć swoje mieszkanie lub szukasz odpowiedniego doświadczonego agenta nieruchomości do przygotowania wyceny Twojego mieszkania zgodnie z jego wartością rynkową? Sprawdź biuro nieruchomości Loco Estate w Warszawie i Krakowie: https://loco-estate.com.

Czy warto korzystać ze wszystkich usług danego biura nieruchomości?

Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży nieruchomości lub wynajęciu mieszkania odpowiednim klientom i na zachowaniu bezpieczeństwa, to w takiej sytuacji zdecydowanie warto nawiązać współpracę z biurem nieruchomości.

Pośrednik nieruchomości ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu całość przebiegnie szybko, sprawnie i bezpiecznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*