Marmur to połączenie luksusu i prostoty. Nic więc dziwnego, że już dawno stał się popularny w polskich domach i mieszkaniach. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze na długo postanie w katalogach aranżacyjnych oraz projektach architektów. Jeśli wiec również chcesz przyozdobić swoje cztery ściany marmurem, sprawdź, gdzie go zastosować i w jaki sposób łączyć z innymi elementami.

Style wnętrzarskie – gdzie sprawdzi się marmur?

Przede wszystkim warto sobie zdać sprawę z tego, że marmur dekoracyjny nie sprawdzi się we wszystkich stylach wnętrzarskich. Zdecydowanie nie warto go łączyć z pomieszczeniami vintage, rustykalnymi, boho czy tymi inspirowanymi kulturą orientalną. Z racji tego, że ten kamień jest luksusowym materiałem, najlepiej będzie wyglądał w towarzystwie innych produktów wysokiej jakości. Wykorzystaj marmur w swojej aranżacji, jeśli tworzysz swoje wnętrza w stylu:

  • klasycznym – marmur będzie doskonałym uzupełnieniem minimalistycznej aranżacji;
  • industrialnym – w tego typu wnętrzach najlepiej sprawdzi się czarny marmur, który doda pomieszczeniu surowości;
  • glamour – ten styl to synonim luksusu, dlatego marmur sprawdzi się w nim idealnie.

Marmur w kuchni

Myśląc o marmurze we wnętrzach, najczęściej mamy przed oczyma kuchnię. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie tutaj najczęściej wykorzystuje się ten materiał. Można go umieścić na podłodze, ścianach, a także na wyspie. Dużą popularnością cieszą się również blaty marmurowe. Decydując się na taką aranżację, trzeba jednak pamiętać o tym, aby dobrać do niej minimalistyczne dodatki. Mogą to być metalowe krzesła, lampy z kloszami wykonanymi z drutu czy proste szafki. Dzięki temu kuchni będzie wyglądała efektownie.

Marmur w salonie

Marmur we wnętrzach świetnie sprawdza się także w pokojach dziennych oraz salonach. Pięknie odbija światło i sprawia, że pomieszczenie jest dobrze oświetlone, dlatego sprzyja odpoczynkowi. W przeciwieństwie jednak do aranżacji kuchni, wykorzystując marmur w salonie, trzeba zachować umiar. Najlepiej sprawdzi się on tylko w wybranych miejscach, np. na podłodze lub jednej ścianie. Dużą uwagę natomiast warto przywiązać do jego aranżacji. Będzie świetnie wyglądał w połączeniu z masywną sofą w jednolitym kolorze. W takim pokoju dziennym warto także postawić na żyrandol. Taka lampa sufitowa da pięknie odbijające się światło. Nie może także zapomnieć o roślinach. W połączeniu z marmurem najlepiej wyglądają duże liście i masywne łodygi.

Marmur w łazience

Aranżując łazienkę, możesz postawiać zarówno na całe pomieszczenie w marmurze, jak i połączenie tego kamienia z drewnem. Oba te wystroje będą wyglądać doskonale. Co więcej, łazienka to takie wnętrze, w którym bez obaw możesz zestawić ciemny i jasny marmur. Całość warto wykończyć złotymi lub czarnymi dodatkami, które dodadzą pomieszczeniu luksusowego charakteru. Jeśli jesteś fanem/ką zieleni, do takiej łazienki dokup także rośliny. Pamiętaj jednak, aby były to sztuczne egzemplarze, ponieważ żywe mogłyby nie przetrwać zmiany temperatur i wilgotności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*