Powiedzieć, że wanna wolnostojąca to kwintesencja luksusu w łazience to zbyt mało. Jest to bowiem jedno z praktyczniejszych rozwiązań, które przy całym swoim aranżacyjnym fejmie i popularności, pozwala przede wszystkim na wygodne wzięcie kąpieli. Co najważniejsze, tego typu ceramika dostępna jest w niezwykle bogatej gamie wzorniczej. Czym charakteryzują się wanny wolnostojące o określonym designie i na który warto postawić?

Owalne wanny wolnostojące

Niezwykle cienkie krawędzie i piękny owalny kształt to już klasyka, jeśli chodzi o wanny wolnostojące. Tego typu design doskonale sprawdza się w aranżacjach minimalistycznych i klasycznych. Zaletą wanien owalnych jest wspaniała atmosfera przytulności, jaką wprowadzają wszystkie obłe kształty. Nie bez powodu są to jedne z najchętniej wybieranych modeli. A przy okazji są one często dostępne w niezwykle zróżnicowanej gamie rozmiarowej.

Dla przykładu przepiękna wanna wolnostojąca Riva Marmite mierzy zaledwie 157 cm długości i 70 cm szerokości. Dzięki temu zmieści się ona z powodzeniem do mniejszych łazienek, dodając im stylu i elegancji. Tego typu modele wanien wolnostojących otwierają bowiem także mniejszym przestrzeniom możliwość wyposażenia ich w najmodniejszą ceramikę łazienkową, bez konieczności podejmowania nazbyt drastycznych kompromisów aranżacyjnych.

Wanny wolnostojące retro

Tego typu wanny kojarzymy z pewnością z wielu kultowych filmów. Solidne, zazwyczaj ustawione na mosiężnych łapach, zachęcają do luksusowej kąpieli. Często towarzyszy im kolorowa armatura, która swoją drogą jest świetnym dopełnieniem dla wanien wolnostojących w stylu retro. Wracając jednak do samych wanien to modelem wanny wolnostojącej, która jest niczym wyjęta ze starego filmu, jest naprawdę przepiękna wanna Besco Amelia. Jej charakterystyczne kształty z wywiniętą na zewnątrz krawędzią można określić już jako kultowe.

Ta niezwykle oryginalna wanna wspaniale pasuje do aranżacji vintage lub glamour. Doskonale wygląda z armaturą w stylu retro z eleganckimi pokrętłami i oldschoolową słuchawką prysznicową. Co ważne, wanna Besco wykonana jest z kompozytu sanitarnego, co zapewnia wspaniałe wrażenia z kąpieli i łatwe utrzymanie czystości. Przy czym wanny retro są dostępne także w kolorze, o czym więcej w dalszej części artykułu.

Kolorowe wanny wolnostojące

Czarna wanna retro wygląda zjawiskowo i z pewnością może stanowić najbardziej zaskakujący i charakterystyczny element wystroju łazienki. A co jeśli stawiamy na inny design np. aranżacje nowoczesne, wyszukane albo minimalistyczne? W takiej sytuacji również możemy wykorzystać kolorowe wanny wolnostojące odznaczające się bardziej współczesnym wzornictwem. Do wyboru mamy m. in. czarne wanny, wanny złote i szare, a także wanny dwukolorowe, gdzie np. środek jest biały, a obudowa czarna lub złota.

Niektórzy producenci są w stanie wykonać na specjalne zamówienie wannę wolnostojącą w dowolnym kolorze. Oczywiście wiąże się to z większymi kosztami, ale jeśli mamy na to środki, to można naprawdę zaszaleć. Co do tego, na jaki design wanny warto postawić, to jest to kwestia naszego gustu. Bo wszystkie wanny wolnostojące są piękne i praktyczne, trzeba tylko zastanowić się nad tym, w jakim stylu planujemy urządzić łazienkę i pod tym kątem dobrać konkretną już wannę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*