Oczyszczanie twarzy to zabieg pielęgnacyjny, w którego czasie usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, drobnoustroje oraz sebum. Jest on bardzo ważny dla zachowania zdrowej i pięknej skóry. Efekt w dużej mierze zależy od tego, jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy zostały zastosowane.

Co przygotować do oczyszczania twarzy?

Na początek trzeba przygotować odpowiednie kosmetyki do oczyszczania twarzy. Preparat powinien być dopasowany do rodzaju cery. Informacja na ten temat zawsze znajduje się na opakowaniu produktu. Wybór preparatu dedykowanego jest bardzo ważny z uwagi na to, że każdy typ skóry ma własne potrzeby.

Trzeba zwrócić także uwagę na to, aby kosmetyki do oczyszczania twarzy zawierały składniki, które wpływają pozytywnie na stan skóry. Są to wszelkiego rodzaju witaminy (zwłaszcza witaminy A, E, C), minerały, wyciągi z roślin (np. ekstrakt z kory wierzby), a także inne naturalne substancje (np. borowina, woda siarczkowa, torf, kwas salicylowy). Unikać należy tych kosmetyków do oczyszczania twarzy, które zawierają dużo substancji chemicznych.

Kosmetyki do oczyszczania twarzy mogą mieć różną postać. Najbardziej klasyczne są żele myjące. Należy jednak pamiętać, że do wyboru są także pianki, płyny micelarne, toniki, pasty, emulsje micelarne i żele peelingujące. Wybór formuły zależy od własnych preferencji i wygody.

Oczyszczanie twarzy krok po kroku

Oczyszczanie twarzy nie jest trudnym zabiegiem. Przeprowadza się go następująco:

  1. Zwilżenie twarzy ciepłą wodą.
  2. Nałożenie na dłonie niewielkiej ilości kosmetyku do oczyszczania.
  3. Delikatne wmasowanie preparatu w skórę twarzy. Najlepiej robić to okrężnymi ruchami. Dopuszcza się użycie szczoteczki do twarzy (jeżeli nie ma przeciwwskazań).
  4. Zmycie kosmetyku do oczyszczania ciepłą wodą.
  5. Delikatne osuszenie twarzy ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym.
  6. Nałożenie na twarz toniku normalizującego oraz kremu nawilżającego.

Oczyszczanie twarzy bez wody

Możliwe jest także oczyszczanie twarzy bez użycia wody. W tym celu należy nasączyć wacik kosmetyczny płynem micelarnym, a następnie przecierać skórę. Trzeba pamiętać o częstym zmienianiu wacika.

Czy trzeba oczyszczać twarz rano i wieczorem?

Oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, który należy przeprowadzać codziennie rano i wieczorem. Warto pamiętać, że zanieczyszczenia gromadzą się na skórze przez całą dobę. Po wstaniu z łóżka trzeba usunąć pot, sebum i drobnoustroje. Natomiast przed położeniem się spać należy oczyścić twarz z kurzu, resztek makijażu, kosmetyków i nieczystości obecnych w powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*