Pierwsze urodziny dziecka to niemałe przeżycie dla całej rodziny. Aby choć trochę ułatwić wam planowanie, podpowiadamy, co sprawdzi się na prezent z okazji tego szczególnego dnia. Warto postawić na zabawki interaktywne, które staną się nieodłącznymi kompanami waszych maluchów na następny rok lub dwa. Dlaczego to najlepszy pomysł na prezent na roczek? Poznaj najważniejsze korzyści z ich posiadania.

zabawki edukacyjne na roczek

Nowoczesne zabawki interaktywne – najważniejsze zalety

Nowoczesne zabawki interaktywne to pięknie przygotowane gadżety elektroniczne, które wielopłaszczyznowo wspierają prawidłowy rozwój dziecka. Maluchy wchodzą z nimi w interakcje – powstaje między nimi rodzaj relacji, w której symulowane są liczne codzienne czynności. Mogą wspierać rozwój zdolności manualnych oraz pobudzać kreatywność. Stają się niekiedy źródłem wiedzy o tym, co naprawdę interesuje dziecko.

zabawki edukacyjne na roczek

Ogromną zaletą, o której nie można zapominać, jest fakt, że zabawki interaktywne uczą logicznego myślenia. Maluszek uczy się dzięki nim, że konkretna czynność wywołuje konkretny skutek, co w przyszłości może przełożyć się na znacznie szybsze dostrzeganie tego typu związków w otoczeniu. To z pewnością spore ułatwienie w nauce.

zabawki edukacyjne na roczek

Nie da się zaprzeczyć, że to zabawki edukacyjne na roczek mogą znacząco ułatwić maluchowi zrozumienie świata. To już nie tylko gadżety, które uczą pojedynczych słówek w naszym lub obcym języku, liczb czy prostych działań matematycznych. Współcześnie oferują także naukę rozpoznawania i nazywania emocji, nierzadko przekazują też podstawowe zasady działania w grupie. Dzięki tego rodzaju gadżetom rodzice mogą cieszyć się prawidłowym rozwojem swoich dzieci także na gruncie społecznym.

zabawki interaktywne dla dzieci

Z punktu widzenia rodzica bardzo ważne jest także to, że zabawki interaktywne dla dzieci nie nudzą się zbyt szybko. Nie dołączają do wielu zapomnianych pluszaków i nie lądują na dnie wielkiego kosza. Zawdzięczamy to kilku stopniom trudności, które dziecko odkrywa wraz z upływem czasu. Warto zwracać uwagę, czy producent dostarcza także wskazówki dla rodziców – nowoczesne zabawki interaktywne dla niemowląt z serii Mali Odkrywcy Tiny Love posiadają specjalne karty, na których znajdziesz propozycje zabaw. Dzięki temu maluchy mogą bawić się i uczyć, a dorośli zyskują chwilę na swoje obowiązki lub odpoczynek.

zabawki interaktywne dla dzieci

Współczesne zabawki edukacyjne na roczek mogą być wykorzystywane przez następne 2 lata. Są zaprojektowane w taki sposób, by towarzyszyć dziecku każdego dnia i wspierać go w kolejnych etapach jego życia – np. pierwszym dniu w żłobku czy przedszkolu.

Zabawki interaktywne Wonder Buddies z serii Mali Odkrywcy

Roczne dziecko cechuje bardzo duża ciekawość nowych kolorów, kształtów i dźwięków. Właśnie dlatego nowe zabawki interaktywne Wonder Buddies z serii Mali Odkrywcy Tiny Love będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Mogą służyć bowiem do stymulacji wszystkich zmysłów, a oprócz tego stymulują emocje i stają się wskazówką dla prawidłowego rozwijania zdolności komunikacyjnych. Nie sposób zaprzeczyć, że nie istnieje lepszy sposób na naukę, niż poprzez interesującą zabawę.

Zabawki interaktywne dla niemowląt

Zwróć uwagę, że zabawki interaktywne Wonder Buddies mogą być wykorzystywane przez dziecko w zabawie z rodzicem czy opiekunem, ale nadają się również do aktywności indywidualnej. Relacja dziecka z kolorowym pluszakiem jest naprawdę wyjątkowa – zabawka może kłaść się z nim spać, wydając dźwięk chrapania lub jeść z nim posiłki, zachęcając do próbowania nowych smaków. Taki prezent na roczek doceniają więc również rodzice!

Zabawki interaktywne dla niemowląt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*