zajączek wielkanocny

Stylowe figurki wielkanocne są odpowiedzialne za bajkową aranżację świąteczną. Powinna ona przede wszystkim emanować wiosennym nastrojem i być bogata w optymistyczne barwy, czyli jasne zielenie, energetyczne żółcienie, róże i pastelowe odcienie niebieskie. Świeży, wielkanocny wystrój to symbol pożegnania chłodnych dni i powitania budzącej się do życia przyrody. Na jakie figurki wielkanocne warto w tym roku zwracać uwagę i jak je aranżować, by zauroczyć domowników i gości? 

Niezastąpione figurki wielkanocne – pomysły na piękne kompozycje

Świąteczne dekorowanie pomieszczeń bardzo pozytywnie wpływa na psychikę. W święta Wielkiej Nocy we wnętrzu nie może zabraknąć żywych kwiatów i zieleni. Niech w wazonach zagoszczą tulipany, a w donicach hiacynty oraz żonkile. Bazie, dekoracje z bukszpanu oraz oryginalne figurki wielkanocne to obowiązkowe elementy nastrojowych, świątecznych stylizacji. Liczy się ciekawa koncepcja i niestandardowość. Prawda jest taka, że nawet niskobudżetowe, drobne akcesoria są w stanie wprowadzić diametralne zmiany i przyczynić się do stworzenia pięknej i stylowej aranżacji.

W tym sezonie wielkanocne stoły zdominowane będą przez ozdobne jajka, dekoracyjne kury oraz urokliwe zajączki. Są to symbole nowego życia, odrodzenia, płodności i dobrobytu. Pamiętajmy koniecznie o tym, by ozdoby wielkanocne zostały odpowiednio wyeksponowane. Na fantazyjne jajka warto przygotować stylowe koszyczki, łubianki, pieńki drewna albo porcelanowe misy. Niech dekoracjom towarzyszy żywa zieleń w postaci wianków albo kwiatów w wazonie – zwiastunów wiosny. Pomyślmy o skomponowaniu niepowtarzalnych stroików wielkanocnych, zdobionych na przykład bukszpanowymi kulami, ozdobnymi kamieniami albo barwnymi piórkami na druciku. Bardzo modne są rozmaite stylizacje naturalistyczne z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, takich jak słoma, len, czy juta.

Minimalistyczne, czy bogato zdobione? Modne figurki wielkanocne

Zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej” warto w tym roku zainteresować się minimalistycznymi figurkami wielkanocnymi. Uwagę zwracają duże, ceramiczne jajka, które usytuować można na przykład w otoczeniu bukszpanu. Tradycyjne białe, złote albo srebrne metaliczne. Eleganckie jajka ceramiczne to absolutny hit tego roku. Amatorom bardziej ozdobnych dekoracji do gustu przypadną z pewnością atrakcyjne jajka tworzone na wzór słynnych arcydzieł sztuki jubilerskiej – jajek Fabergé. Jajka drewniane zdobione jutą, metalowe, gliniane, czy też te dekorowane haftem to kolejne, fantazyjne figurki wielkanocne, które w tym sezonie znajdą sporo wielbicieli.

Jajkom towarzyszyć mogą efektowne, ceramiczne, minimalistyczne kury. Z drugiej strony, zgodnie z maksymalistycznym trendem cottage core nie można przechodzić obojętnie obok rustykalnych ozdób wielkanocnych, takich jak na przykład stylowe, ręcznie wykonane kury ze słomy. Nie zapominajmy również o symbolu zajączka wielkanocnego przynoszącego prezenty, który przywędrował do Polski z Niemiec. Modne są figurki wielkanocne w postaci ceramicznych zajączków o pastelowych barwach. Bestsellerem są te wykonane z ceramiki stylizowanej na surowy beton, a także przytulne zajączki flokowane, stworzone z przyjemnego w dotyku weluru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*