Seriale o lekarzach, pielęgniarkach i innych pracownikach szpitali cieszą się nieustającą popularnością! Pokazują historie z fartuchem w tle, budząc zainteresowanie milionów widzów. Niezależnie od tego, czy lubimy oglądać komedie, romanse czy dramaty, istnieje wiele opcji do wyboru – każdy z nas z pewnością znajdzie to, co go interesuje! Jeśli jesteś wieloletnim miłośnikiem takich serii, z pewnością masz pewnych faworytów – przekonaj się, czy znajdą się one wśród naszych 6 propozycji. A może dopiero wkraczasz w świat takich serii?

Dr House

Albo go pokochasz, albo znienawidzisz… ten serial medyczny podbił serca milionów widzów i wielu z nich regularnie do niego powraca! Pomysł na fabułę jest prosty: doktor House, niczym Sherlock Holmes, rozwiązuje tajemnicze przypadki – jest on jedyną nadzieją, kiedy pacjenci mierzą się z nietypowymi objawami choroby. Sposób, w jaki aktor Hugh Laurie zagrał główną postać, zasługuje na ogromne oklaski – doskonale przedstawił charakter zrzędliwego, nieuprzejmego lekarza, który jest uzależniony od środków przeciwbólowych. Jeśli jednak dobrze znasz tę serię, być może zainteresują cię inne seriale o lekarzach – być może zdobędą twe serce!

The Good Doctor

Shaun Murphy to chirurg z autyzmem oraz zespołem sawanta – dzięki niemu posiada niezwykłą pamięć i wybitne uzdolnienia. Mężczyzna jest świetnym medykiem, który podczas wykonywania zabiegów czy diagnozowania przypadłości może przywołać w głowie wygląd i ułożenie wszelkich narządów, żył czy gruczołów, zupełnie tak, jakby właśnie przeglądał ilustracje wyrwane z podręcznika do szkoły medycznej! Serial pokazuje również kilka cech, które mogą towarzyszyć osobom z autyzmem – pewną niezręczność w kontaktach międzyludzkich, unikanie kontaktu wzrokowego czy inne zachowania występujące w stresujących sytuacjach. To seria pełna ciekawych przypadków pacjentów, jednak nie brakuje w niej również wzruszających scen – podczas seansu powinniśmy być przygotowani na uronienie kilku łez.

Hospital Playlist

Korea Południowa również oferuje interesujące seriale o lekarzach. Jedną z takich produkcji jest Hospital Playlist, która cieszy się niezwykłą popularnością wśród fanów k-dram! Seria przedstawia historię pięciu lekarzy, których łączy wieloletnia przyjaźń od czasów rozpoczęcia studiów medycznych. Produkcja dużo czasu poświęca na omawianie diagnoz i przeprowadzanie widzów przez skomplikowane chirurgiczne procedury, jednak oferuje ona także coś więcej. Pokazuje ona historie pacjentów – każda z nich przepełniona jest nadzieją, wytrwałością oraz żalem, z którymi muszą mierzyć się lekarze, trafiając na zawodowe wzloty i upadki.

Chirurgiczne cięcie

Ten serial prezentuje historię o czterech chirurgach, którzy specjalizują się w kardiologii, neurochirurgii, medycynie płodu oraz transplantologii. Produkcja ukazuje niezwykłe, innowacyjne techniki ratowania ludzkiego życia i maluje obraz medyków, którzy doskonale znają się na swej pracy – nie ma w ich działaniach nawet odrobiny niepewności. W serii nie brakuje również opowieści z prywatnego życia bohaterów – widzowie mogą przyglądać się temu, z czym mierzą się lekarze, kiedy są poza salą operacyjną.

The Knick

Jeśli szukasz serii, która ukaże ci oryginalną kreację postaci i wprowadzi cię w niepowtarzalny klimat, to The Knick będzie idealnym wyborem. Głównym bohaterem jest przepełniony skrajnościami geniusz w dziedzinie chirurgii, który jest uzależniony od kokainy. Można w nim dostrzec pewne podobieństwo do Sherlocka Holmesa – tego samego, który był inspiracją dla postaci doktora House’a. Był on jednak również w pewnym stopniu wzorowany na Williamie Stewarcie Halstedzie, który m.in. przeprowadził pierwszą transfuzję krwi w USA.

Chirurdzy

Grey’s Anatomy cieszy się ogromną popularnością – posiada miliony fanów, którzy od lat wiernie śledzą poczynania głównych bohaterów. Są i osoby, które absolutnie nie przepadają za tą produkcją, jednak zdecydowanie warto dać jej szansę, aby przekonać się, czy jest to seria w naszym guście. To niezwykła mieszanka dramatu i romansu, która przedstawia poczynania lekarzy pracujących w szpitalu klinicznym w Seattle. Widzowie mogą śledzić zarówno ich życie zawodowe, jak i prywatne, obserwując porażki i sukcesy bohaterów, a także odkrywając ich kolejne tajemnice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*