fot. akademianutricia.pl

W przypadku osób chorych, które nie mogą stosować zrównoważonej diety w formie tradycyjnych posiłków, może zachodzić konieczność stosowania preparatów odżywczych o płynnej konsystencji. Przeznaczone do podania doustnego preparaty pozwalają uzupełniać niezbędne składniki odżywcze i zapobiegać ewentualnemu niedożywieniu organizmu. Zawarte w żywności Nutridrink składniki nie tylko zapobiegają niedoborom, ale pomagają też w zregenerowaniu wyniszczonego chorobą i trudną terapią organizmu.

Preparaty odżywcze Nutridrink mogą być stosowane u chorych z różnymi dolegliwościami, należących do różnych grup wiekowych. Znajdują zastosowanie zarówno u osób starszych, jak i osób w średnim wieku i małych dzieci. Pozwalają skutecznie walczyć z powstałymi z różnych przyczyn niedoborami organizmu. Dostępne w wielu wariantach smakowych łatwiej mogą zostać dopasowane do preferencji konkretnych pacjentów.

Nutridrink – preparat dla osób w różnym wieku

Wskazania do stosowania żywności specjalnego przeznaczenia medycznego mogą być różne. Czasem konieczne staje się podawanie preparatów Nutridrink osobom, które mogą spożywać tradycyjne posiłki, ale z różnych przyczyn dochodzi u nich do niedoborów, kiedy indziej konieczne jest przyjmowanie preparatów w formie płynnej przez pacjentów z utrudnionym przeżuwaniem lub połykaniem, a także osób bardzo ciężko chorych, które nie są w stanie samodzielnie spożywać posiłków tradycyjnych. Jedną z grup mogących wymagać podawania preparatów Nutridrink są osoby starsze, u których dochodzi do utraty apetytu. Wtedy może się zdarzyć, że odmawiają przyjmowania posiłków, co może prowadzić do niedożywienia oraz groźnych w skutkach niedoborów. Wygodnym rozwiązaniem stają się wtedy odżywcze preparaty w formie płynnej. Pozwalają chronić seniorów przed nadmierną utratą masy ciała oraz dbać o ich zdrowie. Dostarczają niezbędnych składników, które pomagają w zaspokajaniu codziennego zapotrzebowania organizmu. Jednak poza seniorami, preparaty Nutridrink stosuje się również u osób młodszych, a także u dzieci. Kiedy należy rozpocząć ich stosowanie w tych grupach wiekowych?

Odżywcze preparaty w płynie dla pacjentów

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego Nutridrink znajduje zastosowanie w opiece nad osobami starszymi, a także ciężko chorymi, które nie są w stanie samodzielnie zaspokajać zapotrzebowania organizmu na niezbędne składniki odżywcze. Sprawdza się również w okresie rekonwalescencji po przebytej chorobie, a także po zabiegach chirurgicznych. Może być stosowana u osób chorych na anoreksję, mukowiscydozę oraz nowotwory. Wskazana jest w przypadku stwierdzenia problemów z przeżuwaniem i połykaniem, a także ryzyka powstania niedoborów w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*