woda z lodowca

Dla prawidłowego funkcjonowania kluczowe jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Osoba dorosła powinna każdego dnia wypić minimum 2 litry wody. Każdy może znaleźć taką wodę, która mu najbardziej odpowiada, gdyż na szczęście na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego napoju. Jedną z alternatyw dla wody źródlanej lub mineralnej jest woda, która od dłuższego czasu wzbudza zainteresowanie, czyli woda z lodowca.

POCHODZENIE WODY LODOWCOWEJ

Woda z lodowca pochodzi z topniejących gór lodowych. Jedną z cech, które sprawiają, iż jest taka wyjątkowa jest fakt, że proces jej pozyskiwania należy do technicznie najtrudniejszych oraz najniebezpieczniejszych. Aby zamknąć taką wodę w butelce, trzeba udać się specjalistycznie wyposażoną łodzią w miejsce, w którym lód z morza się podnosi, by następnie odprawić go na brzeg, gdzie jest płukany, topiony i ostatecznie butelkowany. Możliwość przewrócenia bądź zatopienia łodzi przez góry lodowe sprawia, że proces ten jest niebezpieczny. Należy zachować szczególne środki ostrożności w takich warunkach, co jest jednym z powodów, że woda z lodowca ma wyższą cenę, niż inne wody.

ZALETY WODY Z LODOWCA

Fakt pozyskiwania wody z lodowca ma podobno pozytywny wpływ na środowisko. Wpływa na to fakt, że topniejące góry na skutek efektu cieplarnianego podnoszą poziom wody w oceanach. Góry lodowe według naukowców mają negatywny wpływ na dno morskie, ponieważ zdzierają z dnia florę i faunę. Powoduje to, że bioróżnorodność środowiska jest wyraźnie mniejsza w obszarze występowania gór lodowcowych. Woda lodowcowa zawarta w kosmetykach również nietypowym składnikiem aktywnym, który ma dobroczynny wpływ na kondycje i wygląd skóry. Kosmetyki oparte na jej bazie cechuje wyjątkowa delikatność. Oprócz tego doskonale wygładzają, nawilżają i ujędrniają skórę. Dzięki temu mają właściwości liftingujące i przeciwzmarszczkowe. Woda lodowcowa zawierająca cenne składniki uzupełnia braki i minerałów, jednocześnie pomaga odzyskać równowagę skóry.

CENA WODY Z LODOWCA

Woda z lodowca jest jedną z najdroższych wód na świecie. Koszt za butelkę wynosi nawet 60 tysięcy dolarów. Za dużą część tak wysokiej kwoty odpowiadają butelki, które często wyglądają jak małe dzieła sztuki. Tańsze można już nabyć za cenę wynoszącą około 5 dolarów. Woda, która znajduje się w butelce jest z dobranych z niezwykłą starannością gór lodowych. Skutkuje to tym, że nie ma w niej praktycznie zanieczyszczeń. Jej smak jest miękki i lekki, a zawartość składników mineralnych jest prawie najmniejsza wśród reszty wód butelkowanych.

WODA Z LODOWCA JAKO SYMBOL LUKSUSU

Gwiazdy muzyki, celebryci czy modelki podkreślają, że woda z lodowca jest dobrą inwestycją. Napój ten stał się wyznacznikiem pewnego komfortu i symbolem luksusu. Znajdą się jednak i takie osoby, które uważają, że sprzedawanie wody za tak wysoką cenę oraz pozyskiwanie jej w niebezpieczny sposób, który według nich jest szkodliwy dla środowiska jest nie na miejscu, biorąc pod uwagę fakt, że na świecie obecnie prawie 700 milionów ludzi nie ma dostępu do niezbędnej do życia wody.

Chcąc kupić wodę z lodowca, warto przemyśleć głosy, które popierają jej zakup, jak i te, które są temu przeciwne.

Więcej informacji na ten temat na stronie: https://luxxx.pl/svalbardi-woda-z-lodowca-juz-dostepna-harrodsie/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*