cukier

Mnóstwo osób zastanawia się dlaczego nie mogą schudnąć. Dlaczego zbędne kilogramy wracają ze zdwojoną siłą. Dokładnie analizują swoją dietę i treningi. Mało kto zdaje sobie sprawę, że nasze nastawienie psychiczne wpływa wydatnie na proces odchudzania.

Jak  schudnąć zdrowo i na lata?

Proces odchudzania powinnyśmy dokładnie zaplanować. Na początek warto wybrać się do internisty i wykonać komplet podstawowych badań. Dzięki temu dowiemy się czy możemy odchudzać się bez obaw o nasze zdrowie. Jest to szczególnie ważne jeśli mamy dużą nadwagę i do tej pory prowadziliśmy siedzący tryb życia.

Kolejny krok to zmiana sposobu odżywiania się i włączenie do naszego życia aktywności fizycznej. Czy to znaczy, że musimy przechodzić na rygorystyczną dietę? Oczywiście, że nie. Warto zmieniać nasze nawyki żywieniowe stopniowo. Dzięki temu łatwiej nam będzie zaakceptować zmiany. Postawmy na świeże warzywa i owoce, a także produkty pełnoziarniste. Zawierają one mnóstwo witamin i minerałów. A także błonnika. Ten ostatni nie ma co prawda zbyt wielu właściwości odżywczych,  błonnik ale poprawia pracę naszych jelit. Dodatkowo pęcznieje w żołądku, dzięki temu zjadamy zdecydowanie mniej, a przez to dostarczamy sobie mniej kalorii.

Zobacz również:  Ulubienica sadowników i amatorów owoców - śliwa Węgierka

Nie możemy też zapominać o regularnej aktywności fizycznej. Ćwiczenia dobierzmy do poziomu naszej kondycji, a także indywidualnych upodobań. Bardzo wiele osób zaczyna intensywnie trenować i szybko się zniechęca z powodu kontuzji czy zakwasów. Zdecydowanie lepiej będzie jeśli zaczniemy choćby spacerować i stopniowo będziemy zwiększać intensywność naszego treningu. A co jeśli nie mam czasu lub ochoty na aktywność fizyczną? To całkowicie normalne, że mamy gorszy dzień albo zwyczajnie danego dnia brakuje nam czasu… Warto pamiętać, że niepełny trening jest zdecydowanie lepszy niż całkowity brak ruchu. Mało kto z nas jest w stanie rygorystycznie trenować w każdym tygodniu z takim samym zapałem.

Podobnie jest z dieta. Wiele osób ma co do niej zbyt wygórowane oczekiwania. Zjedzony kawałek ciasta czy czekolady traktują jak osobistą porażkę. A przez to rezygnują z odchudzania. To również duży błąd. Nie ma nic złego jeśli od czasu do czasu pozwolimy sobie na coś niezdrowego. Ważne, żeby zachować w tym zdrowy rozsądek.

Dajmy sobie czas…

Pamiętajmy, że za efekt jojo odpowiada też zbyt szybkie tempo chudnięcia. Idealnie będzie jeśli będziemy tracić około cztery kilogramy miesięcznie. Wtedy nasze ciało będzie miało czas na przyzwyczajenie się do zmian jakie w nim zachodzą.

Zobacz również:  Czy dieta sokowa jest skuteczna?

Źródło: https://livefree.pl/trzech-najwiekszych-wrogow-odchudzania/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*