hoverboard

Elektryczne deskorolki (z angielskiego „hoverboarads”) są dostępne na naszym polskim rynku od dłuższego czasu. Idea Deski elektrycznej urodziła się w głowie Amerykanina chińskiego pochodzenia o imieniu Shane Chen, jaki usunął z oryginalnego segwaya kierownicę, natomiast sprawę kontroli przechyłu rozwiązał za pomocą samobalansowania. Co interesujące, ze stumilionowych przychodów, jakie w przeciągu ubiegłych sześciu lat przyniósł tenże artykuł, do Chena trafiła jedynie mała część.

Czym jest deskorolka elektryczna?

Mnóstwo osób słysząc określenie „deskorolka elektryczna” widzi oczami wyobraźni tradycyjną, czterokołową deskorolkę zasilaną pewnym skrytym napędem. Niestety, okazuje się, iż najpowszechniejsze deskorolki elektryczne wyglądają całkowicie odmiennie. Tak naprawdę, wynalazek tenże znany jest znacznie lepiej pod angielską nazwą „hoverboard”. Jest to dwuśladowy oraz dwukołowy pojazd elektryczny. Jego koła znajdują się po obu bokach stóp człowieka prowadzącego. Deskorolki elektryczne z zasady zwiększają szybkość do blisko 20 km/h.

Deskorolka elektryczna – jak funkcjonuje?

Najistotniejszym elementem, zapewniającym jej zdolność do jazdy, są zintegrowane akumulatory, z jakich energia dochodzi do dwóch napędów – każdy dedykowany jest dla jednego spośród kół. Użytkownik stoi na specjalistycznym desancie, jaki składa się z dwóch modułów związanych są ze sobą w taki sposób, iż mogą odchylać niezależnie od siebie. Zapewnia to dokładne zarządzanie deską. Ruch do przodu – to obie nogi w tymże kierunku.

Hoverboard w mieście – jakie koła dobrać?

Gdy elektryczna deskorolka na dwóch kółkach ma Ci służyć przede wszystkim do poruszania się po mieście, musisz pamiętać, iż powierzchnia nie zawsze jest doskonale równa. Na drodze spotkasz trudności w formie kostki brukowej oraz ciężkiego asfaltu, natomiast również krawężniki oraz wydeptane dróżki. Jednak żeby pewnie poruszać się po mieście, Twoja deska winna być dość zwrotna. Więc do jazdy na hoverboardzie w mieście najlepiej dobrać model o niższych kołach, zaopatrzonych w opony z bieżnikiem.

Co przede wszystkim powinniśmy wiedzieć o deskorolce przed zakupem?

Wartość oraz jakość deskorolki uzależnione są od paru parametrów. Aby dobrać właściwy sprzęt dla siebie, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na duże obarczenie, osiągalną szybkość i długość działania od czasu naładowania. Dla najmniejszych użytkowników hoverboarda doskonałe będzie narzędzie o maksymalnej szybkości blisko 10 km/h, bez specjalnej możliwości przyspieszenia. W dbałości o zabezpieczenie dzieci nie powinniśmy kupić im wariantów o za dużej wadze i z napędem o ogromnej mocy.

Źródło: https://www.itselect.pl/inne/4-niesamowite-triki-na-hoverboardzie-ktore-ulatwiaja-zycie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*