Funkcje Smart TV w nowoczesnych telewizorach zapewniają dostęp do sporej ilości dobrych aplikacji – Netfliksa, HBO GO, YouTube, Playera oraz wielu pozostałych. Dzięki nim posiadacz może się cieszyć szerokim wachlarzem ofert, oglądając odpowiednio to, na co ma chęć. Co jednakże zrobić, kiedy nasz stary telewizor nie posiada funkcji Smart TV? Starczy zakupić jedną spośród wielu dostępnych na rynku przystawek z Androidem. Dzięki nim tchniemy trochę nowości w swój stary sprzęt.

Smart TV – co to jest?

Smart TV znaczy mniej więcej tyle, iż użytkownik, prócz funkcji tradycyjnych dla telewizorów – możliwości wyświetlania kanałów telewizyjnych za pomocą cyfrowego / analogowego związania z siecią prezentującą treści wzrokowe, może korzystać również z usług osadzonych w internecie. Idzie tu na przykład o aplikacje odnoszące się np. do serwisów streamingowych takich jak Netflix, YouTube oraz odmienne. Telewizory z funkcją Smart TV pozwolą tworzyć szczególnie stworzone, natywne aplikacje, korzystać z Internetu, lub także rozmawiać z przyjaciółmi poprzez Skype’a. Narzędzia owe są prowadzone za pomocą pilota, chociaż stopniowo występują wyjścia, jakie zapewniają sparowanie telewizora ze smartfonem lub tabletem. Wybór telewizorów owego rodzaju jest na tyle duży, iż nie tak łatwo będzie podjąć decyzję o zakupie określonego narzędzia.

Telewizor o funkcjach smartfona

Rynkowy sukces inteligentnych telewizorów udowadnia, iż cenimy sobie dostęp do biblioteki aplikacji Google Play oraz App Store. Każda spośród nich dysponuje już przeszło dwoma milionami programów, natomiast ich używanie na ogromnym ekranie jest bez porównania bardziej wygodne aniżeli na małych wyświetlaczach narzędzi przenośnych. Nie znaczy to równocześnie, iż żeby przeszukać Youtube’a lub skorzystać ze Skype’a w salonie musimy od razu wymienić telewizor. Z pomocą przychodzą wytwórcy przeróżnego typu przystawek oraz adapterów – małych narzędzi będących w istocie małymi komputerami wspartymi o system Android bądź tvOS.

Jakie możliwości otrzymujemy?

Zmiana telewizora starego typu w telewizor smart tv dzięki instalowanemu podzespołowi otwiera przed nami niezwykle wiele możliwości. Pierwsza spośród nich to dostęp do internetu na telewizorze. We współzależności od typu dekodera dostaniemy np. aplikacji rodzaju YouTube lub Netflix lub praktyczną przeglądarkę internetową np. Google Chrome. Dzięki której będziemy mogli surfować po internecie jak na komputerze. Dzięki temu będziemy mogli też obserwować np. mecze na żywo na zagranicznych kanałach telewizyjnych w sieci, korzystać z Facebooka bądź robić zakupy w sklepach internetowych.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*