Notariusz jest z zawodu prawnikiem, który posiada odpowiednie kwalifikacje – zdał egzamin i notarialny po wcześniejszym odbyciu aplikacji. Korzysta z takiej samej ochrony jak funkcjonariusz publiczny. Ma swoją kancelarię, a wszystkie działania musi wykonywać zgodnie z prawem notarialnym. Jego zadaniem jest sporządzanie aktów prawnych, poświadczeń, protokołów, wpisów, odpisów, a także przyjmowanie dokumentów. Katalog nie jest zamknięty, dlatego notariusz może działać w szerszym zakresie, o ile pozwala mu na to prawo. Najczęściej można usłyszeć, że sporządza on akt notarialny, który może mieć formę umowy, oświadczenia, a także statutu.

Jak wybrać notariusza?

Z usług notariusza możesz skorzystać tam, gdzie tego potrzebujesz. Ważne, by prawnik wzbudzał zaufanie, miał doświadczenie i odpowiednie kompetencje. Jeżeli mieszkasz w stolicy przy ulicy Towarowej czy w pobliżu i Alei Solidarności to notariusz w Warszawskiej Woli https://www.kancelaria-notarialna.net/ będzie niezawodnym wsparciem. W kancelarii można spokojnie załatwić poszczególne sprawy, a na spotkanie warto umówić się wcześniej. Wówczas zyskasz pewność, że notariusz znajdzie dla Ciebie czas. Wiele spraw można wykonać od razu na miejscu. Sympatyczny i doświadczony zespół w kancelarii będzie nieocenionym wsparciem w wielu rodzajach spraw. Spotkanie z notariuszem pozwoli uzyskać gwarancję rzetelnie przygotowanego dokumentu.

Jakie sprawy trzeba załatwić u notariusza?

U Notariusza można sporządzić umowę sprzedaży, kupna nieruchomości, a także dokumentów związanych z jej obrotem. W kancelarii można załatwić również sprawy spadkowe – poświadczenie dziedziczenia, podział spadku, odczytanie lub sporządzenie testamentu. Dzięki pracy notariusza można przyspieszyć procesy związane z otrzymaniem spadku. Z pomocy prawnika korzystają również małżonkowie. Notariusz przygotuje intercyzę – dokument gwarantujący rozdzielność majątkową między małżonkami. Pomoc specjalisty jest nieoceniona także w wielu małych firmach czy dużych przedsiębiorstwach. Zajmuje się spisywaniem protokołów w formie aktów notarialnych na zgromadzeniach organizacji społecznych, stowarzyszeń, spółdzielni, spółek i innych osób prawnych.

U notariusza można uzyskać również odpowiednie poświadczenie, które będzie mało charakter urzędowy – na przykład zgodność odpisu czy kopii. Na zlecenie klienta może doręczyć oświadczenie. Notariusz sporządza także protest weksli i czeków zgodnie z przepisami prawa wekslowego. Dzięki pomocy fachowca możesz mieć pewność, że wszelkie dokumenty są przygotowywane zgodnie z prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*