Większość czasu ludzie narzekają na mały budżet na zakupy i chcą niektórych ofert i rabatów, aby zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów. Jeśli jesteś jednym z nich to ten przewodnik pomoże Ci przezwyciężyć ten problem.

Zakup przedmiotu nie jest łatwym zadaniem. Ilekroć idziesz na zakupy bez prowadzenia listy, najprawdopodobniej kupisz więcej niż potrzebujesz i przekroczysz swoje potrzeby z budżetu.

Po pierwsze, trzeba zrozumieć, że zakupy online dają więcej korzyści niż zakupy w sklepie. Sklepy internetowe oferują różne vouchery i kody rabatowe.

Dzięki tym specjalnym kodom możesz zaoszczędzić pieniądze.

Sklepy internetowe czasami oferują bezpłatną wysyłkę również. Z drugiej strony, właściciele sklepów stosują różne strategie na klientów do zakupów więcej niż potrzebują. Kiedy się mylisz, co kupić, właściciele sklepów skorzystają z tego. Jeśli szukasz kilku sztuczek w celu zmniejszenia budżetu, oto kilka mądrzejszych technik, które pomogą Ci trzymać się swojego budżetu.

Spis treści

Zobacz również:  Jak przenieść numer telefonu do innej sieci?

1. Różnice pomiędzy kategoriami.

Przed planowaniem, musimy dowiedzieć się, jakie produkty są odpowiednie do zakupu? Co trzeba kupić online lub w sklepie na różne sposoby w zależności od ich zastosowania i wymagań.

Podstawowe artykuły zakupowe:

Żywność na każdy dzień (artykuły spożywcze) i medycyna na zdrowe życie.

Pozostałe pozycje zakupowe:

  • Przedmioty do konserwacji kuchni, papiery toaletowe, artykuły spożywcze lub odzież.
  • Przedmioty luksusowe:
  • Markowa kolekcja odzieży, biżuterii, makijażu, dekoracji wnętrz itp.

2. Sporządź listę zakupów.

Wystarczy usiąść w dowolnym spokojnym i wolnym od hałasu miejscu. Wymień pozycje według kategorii podstawowych artykułów zakupowych, gorszych artykułów zakupowych i przedmiotów luksusowych. Wybierz każdą kategorię i uszereguj każdy przedmiot według ważności.

3. Znajdź miejsca na zakupy.

Po pierwsze, przejrzyj listę i dowiedz się, jakie przedmioty można kupić online z niektórych kodów kuponowych lub bezpłatną wysyłkę. Teraz posortuj przedmioty, które można kupić w sklepie. Po tym, trzeba sprawdzić cenę w sklepie dla tego konkretnego produktu. Przed sfinalizowaniem ich online lub w sklepie, sprawdź recenzje. Niektóre w sklepy dają kupony dla ich sklepu, które mogą być prezentowane w kasie gotówkowej do korzystania z rabatu.

Zobacz również:  Jakie zalety ma hoverboard?

4. Oszacowanie ceny.

Jeśli zebrałeś niektóre kody online, zacznij od kategorii podstawowych artykułów zakupowych i przejdź do innych. Krok na bok pozycji luksusowych na chwilę i sprawdź rachunek, jeśli jest w budżecie, a następnie przejść w kierunku pozycji jeden po drugim i sprawdzić rachunek ponownie. Gdziekolwiek czujesz, że rachunek jest z budżetu, a następnie przejrzyj listę do cięcia w dół dla każdej pozycji. Spróbuj odciąć elementy luksusowe. Strona po stronie, rozpocznij sprawdzanie cen dostępnych w supermarkecie i zachowaj oddzielny rabaty dla tych cen.

5. Porównaj kwotę rozliczeniową.

Kiedy skończysz z oszacowaniem ceny. Teraz nadszedł czas, aby porównać kwotę rachunku, który był utrzymywany dla sklepu internetowego i w sklepie. Możesz łatwo dowiedzieć się, która opcja zakupów daje więcej korzyści.

6. Czas podejmowania decyzji.


Po porównaniu kwot na fakturze, należy dodać jeszcze jedną rzecz: koszt wysyłki ze sklepu internetowego lub koszt opłaty za wizytę na rynku. Po dodaniu tego i ocenie budżetu, będziesz w stanie wywnioskować, która opcja zakupów jest dla Ciebie najlepsza w ograniczonym budżecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*