Większość czasu ludzie narzekają na mały budżet na zakupy i chcą niektórych ofert i rabatów, aby zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów. Jeśli jesteś jednym z nich to ten przewodnik pomoże Ci przezwyciężyć ten problem.

Zakup przedmiotu nie jest łatwym zadaniem. Ilekroć idziesz na zakupy bez prowadzenia listy, najprawdopodobniej kupisz więcej niż potrzebujesz i przekroczysz swoje potrzeby z budżetu.

Po pierwsze, trzeba zrozumieć, że zakupy online dają więcej korzyści niż zakupy w sklepie. Sklepy internetowe oferują różne vouchery i kody rabatowe.

Dzięki tym specjalnym kodom możesz zaoszczędzić pieniądze.

Sklepy internetowe czasami oferują bezpłatną wysyłkę również. Z drugiej strony, właściciele sklepów stosują różne strategie na klientów do zakupów więcej niż potrzebują. Kiedy się mylisz, co kupić, właściciele sklepów skorzystają z tego. Jeśli szukasz kilku sztuczek w celu zmniejszenia budżetu, oto kilka mądrzejszych technik, które pomogą Ci trzymać się swojego budżetu.

1. Różnice pomiędzy kategoriami.

Przed planowaniem, musimy dowiedzieć się, jakie produkty są odpowiednie do zakupu? Co trzeba kupić online lub w sklepie na różne sposoby w zależności od ich zastosowania i wymagań.

Podstawowe artykuły zakupowe:

Żywność na każdy dzień (artykuły spożywcze) i medycyna na zdrowe życie.

Pozostałe pozycje zakupowe:

  • Przedmioty do konserwacji kuchni, papiery toaletowe, artykuły spożywcze lub odzież.
  • Przedmioty luksusowe:
  • Markowa kolekcja odzieży, biżuterii, makijażu, dekoracji wnętrz itp.

2. Sporządź listę zakupów.

Wystarczy usiąść w dowolnym spokojnym i wolnym od hałasu miejscu. Wymień pozycje według kategorii podstawowych artykułów zakupowych, gorszych artykułów zakupowych i przedmiotów luksusowych. Wybierz każdą kategorię i uszereguj każdy przedmiot według ważności.

3. Znajdź miejsca na zakupy.

Po pierwsze, przejrzyj listę i dowiedz się, jakie przedmioty można kupić online z niektórych kodów kuponowych lub bezpłatną wysyłkę. Teraz posortuj przedmioty, które można kupić w sklepie. Po tym, trzeba sprawdzić cenę w sklepie dla tego konkretnego produktu. Przed sfinalizowaniem ich online lub w sklepie, sprawdź recenzje. Niektóre w sklepy dają kupony dla ich sklepu, które mogą być prezentowane w kasie gotówkowej do korzystania z rabatu.

4. Oszacowanie ceny.

Jeśli zebrałeś niektóre kody online, zacznij od kategorii podstawowych artykułów zakupowych i przejdź do innych. Krok na bok pozycji luksusowych na chwilę i sprawdź rachunek, jeśli jest w budżecie, a następnie przejść w kierunku pozycji jeden po drugim i sprawdzić rachunek ponownie. Gdziekolwiek czujesz, że rachunek jest z budżetu, a następnie przejrzyj listę do cięcia w dół dla każdej pozycji. Spróbuj odciąć elementy luksusowe. Strona po stronie, rozpocznij sprawdzanie cen dostępnych w supermarkecie i zachowaj oddzielny rabaty dla tych cen.

5. Porównaj kwotę rozliczeniową.

Kiedy skończysz z oszacowaniem ceny. Teraz nadszedł czas, aby porównać kwotę rachunku, który był utrzymywany dla sklepu internetowego i w sklepie. Możesz łatwo dowiedzieć się, która opcja zakupów daje więcej korzyści.

6. Czas podejmowania decyzji.


Po porównaniu kwot na fakturze, należy dodać jeszcze jedną rzecz: koszt wysyłki ze sklepu internetowego lub koszt opłaty za wizytę na rynku. Po dodaniu tego i ocenie budżetu, będziesz w stanie wywnioskować, która opcja zakupów jest dla Ciebie najlepsza w ograniczonym budżecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*