Do świąt Bożego Narodzenia warto przygotować się z wyprzedzeniem, bowiem zdecydowana większość z nas chciałaby poczuć prawdziwy, świąteczny klimat już na początku grudnia. Oto 5 rzeczy, w które warto się wyposażyć, aby wprowadzić do swojego mieszkania świąteczną atmosferę.

Świąteczna piżama

Idealną propozycją na długie, grudniowe wieczory są świąteczne piżamy. Niektórzy poszukują cieplejszych modeli, które posiadają bluzki z długim rękawem oraz długie spodnie, inni zaś zadowolą się nieco cieńszymi piżamami. Świąteczna piżama może stać się nieodłącznym towarzyszem seansów filmowych, które zwykle odbywają się w domowym zaciszu wieczorami. Piżamy posiadają różnorodne, świąteczne motywy, takie jak mikołaje, renifery czy śnieżynki. Ogromną ich zaletą jest fakt, iż często towarzyszą nam od wczesnego wieczora dnia poprzedniego, aż do wczesnego popołudnia dnia następnego, dlatego z pewnością doskonale wprowadzą nas w świąteczny nastrój.

Skarpetki ze świątecznym motywem

W naszej szafie z pewnością nie może zabraknąć kolorowych skarpetek ze świątecznymi motywami. Już sama myśl o ciepłych, grubych skarpetach na myśl przywołuje domową, świąteczną atmosferę. Niemniej jednak świąteczne skarpetki mogą nam towarzyszyć nie tylko w domu, ale również w pracy czy podczas spotkania ze znajomymi. Każdy, kto chciałby umilić sobie grudniowy poranek, powinien wyposażyć się w skarpetki ze Świętym Mikołajem, reniferami czy bałwankiem. Co więcej, warto zakupić większą liczbę par skarpetek świątecznych, najlepiej na każdy dzień tygodnia.

Świąteczny sweter

Jesienią i zimą bardzo chętnie nosimy swetry, które umożliwiają nam zachowanie przy ciele większej ilości ciepła. W grudniu warto postawić na modele, które dodatkowo posiadają motywy świąteczne. Zwykle są one bardzo wyraziste, a samo ich założenie z całą pewnością poprawi nam humor i wprowadzi w świąteczny nastrój. W ofercie wielu sklepów dostępne są fikuśne swetry, z różnego rodzaju zabawnymi, bajkowymi wręcz motywami. Niemniej jednak warto także wyposażyć swoją garderobę w świąteczny sweter w nieco bardziej stonowanych barwach, z motywami skandynawskimi. Można je bowiem nosić również po okresie świątecznym, a dodatkowo zwykle są one bardzo ciepłe, dzięki czemu doskonale sprawdzają się podczas dużych mrozów. Świąteczny sweter warto założyć nie tylko w oczekiwaniu na Boże Narodzenie, ale również do wigilijnej kolacji czy wspólnego kolędowania.

Domowe dekoracje

Wyposażenie mieszkania w kubki, talerze, ręczniki, obrusy i inne akcesoria ze świątecznymi motywami z całą pewnością pozwoli poczuć wyjątkowy nastrój Bożego Narodzenia. Warto również zawczasu pomyśleć o świątecznych dekoracjach – choć w wielu domach choinkę ubiera się dopiero w dniu Wigilii, to wcześniej można powiesić w mieszkaniu lampki lub ozdobić okiennice ręcznie robionymi łańcuchami. Wspaniałą atmosferę wniosą do naszego domu świeczki o zapachu jabłek z cynamonem, pomarańczy czy przypraw korzennych.

Płyty z muzyką świąteczną

Choć kolęd słuchamy dopiero w święta Bożego Narodzenia, wcześniej możemy włączyć sobie płyty z muzyką świąteczną – dużą popularnością od lat cieszą się pastorałki oraz muzyka zagraniczna. Delikatne melodie rozbrzmiewające w naszym domu z pewnością wprowadzą nam w świąteczną atmosferę. Co więcej, muzyki świątecznej może słuchać nie tylko w domowym zaciszu, ale również jadąc samochodem czy podróżując autobusem, odtwarzając muzykę z telefonu komórkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*