Witaminy są jednymi z najważniejszych składników odżywczych w naszej diecie. Pełnią wiele ról, w tym regulującą, która z kolei decyduje o wszystkich procesach, jakie zachodzą w naszym ciele. Bez wątpienia dostarczanie odpowiedniej dawki witamin każdego dnia przyczyni się więc do zachowania najlepszego wyglądu i poprawy zdrowia. Sprawdźmy zatem, po jakie ich rodzaje powinni sięgać mężczyźni.

Magnez i witamina B6

Magnez jest wprawdzie minerałem, ale warto przyjmować go razem z witaminą B6, ponieważ wzajemnie uzupełniają one swoje działanie w ludzkim organizmie. Odpowiadają za wiele procesów związanych z funkcjonowaniem naszego układu nerwowego, między innymi za przewodnictwo nerwowe. Właśnie dlatego niedobory magnezu lub witaminy B6 mogą przyczynić się do bolesnych skurczów mięśni albo ich osłabienia i drżenia.

Jednocześnie witamina B6 i magnez wpływają też na inne procesy zachodzące w naszym układzie nerwowym. Sprawiają, że lepiej się uczymy, zapamiętujemy i zwiększa się nasza koncentracja. Poprawiają również samopoczucie i zmniejszają poziom stresu. Z pewnością przyda się to wielu mężczyznom, którzy żyją w ciągłym napięciu.

Witamina C

Kolejnym przykładem ważnej dla organizmu mężczyzny witaminy jest witamina C. Jest odpowiedzialna między innymi za zmniejszenie stanów zapalnych i wzmocnienie żył. Odpowiada za procesy odpornościowe, a jej wysoka, odpowiednia ilość poprawia stan skóry. Jest to też witamina, która przeciwdziała wolnym rodnikom, co przekłada się na zatrzymanie młodości.

Witaminy ADEK

Kolejna duża grupa witamin, po jakie powinni sięgnąć mężczyźni, to witaminy A, D, E i K. Są one szczególnym typem witamin dobrze rozpuszczalnych w tłuszczach, a nie w wodzie, co często ma wpływ na ich zawartość w naszym organizmie. Warto je uzupełniać, co pomaga w utrzymaniu wysokiej sprawności organizmu, gdyż m.in.

  • witamina A wpływa na stan skóry, przyczynia się do zachowania dobrego widzenia (zwłaszcza w słabym świetle);
  • witamina D odpowiada za mineralizację kości i zębów, za ich wytrzymałość oraz za stan skóry i jej wytworów;
  • witamina E to witamina młodości, która szczególnie mocno wpływa na wygląd skóry;
  • witamina K jest odpowiedzialna między innymi za procesy krzepnięcia krwi i gojenia się ran, a także regenerację organizmu.

Każda z nich jest niezbędna mężczyźnie w celu zachowania jak najlepszego zdrowia. Ze względu na trudność w dostarczaniu i wchłanianiu, warto monitorować poziom tych witamin, aby w razie potrzeb uzupełnić niedobory.

Kompleks witamin

Witaminy dla mężczyzn można przyjmować samodzielnie, dobierając te najbardziej potrzebne, albo w formie kompleksu witamin, w którym znajduje się kilka ich rodzajów. Ten drugi wybór dla wielu mężczyzn z pewnością będzie łatwiejszy i bardziej oczywisty, ponieważ pozwoli im sięgnąć po jedną kapsułkę czy tabletkę dziennie w celu uzupełnienia wszystkich niedoborów. To szybkie, proste i efektywne rozwiązanie na zbyt niskie poziomy witamin, z którymi często mamy do czynienia z powodu niewłaściwego trybu życia czy odżywiania.

Po kompleks witamin powinni sięgać także mężczyźni, którzy prowadzą zdrowy i aktywny tryb życia. Wówczas wspomogą one szybką regenerację organizmu po zwiększonym wysiłku na siłowni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*