zdrowy sen

Miękka, puszysta kołdra to coś, o czym marzy każdy z nas po ciężkim dniu. Sprawia ona, że sen staje się znacznie bardziej komfortowy oraz pozwala utrzymać przyjemne uczucie ciepła. Najwyższej klasy kołdry syntetyczne wykonane są z materiałów silikonowych lub poliamidowych oraz włókien – są one zatem przetworzone chemicznie. Włókna te wykazują jednak maksymalnie zbliżoną izolację cieplną do włókien naturalnych, czyli kołder z pierza oraz puchu. Kołdry syntetyczne są jednak znacznie bardziej trwałe i bez obaw można je prać w wysokich temperaturach. Co więcej, najczęściej wybierają je alergicy, ponieważ włókna nie posiadają żadnych alergenów.

Doskonały wybór dla alergików

Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy kiedy słyszymy „kołdra syntetyczna” powinno być skojarzenie z alergikami. Kołdra ta jest bowiem nie tylko syntetyczna, ale również antyalergiczna. Ze względu na to, że w materiale występują specjalne drobinki srebra, których działanie jest antybakteryjne, antypleśniowe oraz antygrzybiczne możemy mieć pewność, że żadne niechciane mikroskopijne intruzy nie zakłócą naszego snu. Dodatkowo, w tego typu kołdrach zastosowane są najnowocześniejsze rozwiązania w postaci włókien pokrytych silikonem, który zapewnia maksymalną wygodę snu. Kołdry syntetyczne będą zatem doskonałym pomocnikiem w kwestii uporania się z różnego rodzaju dolegliwościami, takimi jak uporczywy katar, zapchany nos, swędzenie skóry czy zaczerwienienie oczu.

Którą kołdrę wybrać?

Producenci kołder syntetycznych stosują do ich wypełnienia różny rodzaj włókien. W zależności od tego, jakie włókna zawiera dana kołdra, sprawdzi się ona najlepiej zimą lub latem. W okresie, kiedy jest chłodniej, doskonale sprawdzą się kołdry z popularnym wypełnieniem w postaci kulek silikonowych, które swoją strukturą przypominają puch. Latem najlepiej postawić na kołdry, które wykonane są z włókiem antybakteryjnych.

Nowoczesne kołdry nie tylko zapewniają odpowiednią termoregulację cieplną, ale również doskonale przepuszczają powietrze. Co więcej, podczas ich produkcji bardzo często stosuje się wyciąg z aloesu, który sprawia, że sen będzie znacznie lepszej jakości. Kołdry silikonowe posiadają specjalną powłokę gwarantującą, że nawet podczas intensywnego używania całość bardzo długo zachowa swój świeży wygląd, a wypełnienie nie będzie się przesuwać. Najważniejszą zaletą kołder syntetycznych jest fakt, że są one przystosowane do samodzielnego prania w domu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*