Norwich terrier, to mały pies, który jest świetnym przyjacielem człowieka. Jednak jak mówi się o każdym terrierze – w małym ciele, wielki duch. Tak samo jest właśnie z tą rasą. Mają one silny charakter i są niesamowicie uparte. Co jeszcze charakteryzuje psy tej rasy? Jak dokładnie wyglądają? Jakie choroby najczęściej dotykają psy tej rasy o czym przypomina przychodnia weterynaryjna? Jak należy pielęgnować psy tej rasy?

Norwich terrier – wygląd, cechy oraz stosunek do ludzi

Wybierając psa bardzo często, decydując się na jakiegoś rasowego, interesuje nas jak wygląda oraz jakie cechy są jego charakterystycznymi. Norwich terrier, to niewielkie psy, które mają ok. 25 cm wysokości i ważą ok. 6 kg. Często psy tej rasy są mylone z norfolk terrierem. Nic w tym dziwnego, ponieważ jedyne co je różni, to kształt uszu. Budowa ich ciała jest dosyć masywna, a nogi stosunkowo krótkie. Ich cecha charakterystyczną jest wysoko osadzony ogon. Psy tej rasy występują głównie w takich kolorach jak: rudy, płowy we wszystkich odcieniach, mające dodatkowe czarne przesiania, czarne podpalane. Ich sierść jest szorstka, prosta oraz przylegająca.

To co charakteryzuje te psy, to ich ogromna żywiołowość, wysoka energia i niekończąca się chęć do zabawy ze swoim właścicielem. Bardzo lubią chodzić na spacery, podczas których mogą biegać, węszyć oraz kopać. Swoją drogą kopanie jest jednym z ich ulubionych zajęć, dlatego dobrze jest posiadać ogródek, ale na niego uważać.

Norwich terrier, to psy, które nawiązują bardzo mocną więź ze swoją rodziną, którą uwielbiają. Najbardziej kochają właściciela, który poświęca im uwagę oraz okazuje im największe zainteresowanie. Psy potrafią być tak atencyjne, że nie odstępują swojego właściciela na krok. Psy tej rasy nie lubią zostawać same i przede wszystkim z tego powodu, decydując się na tę rasę musimy brać pod uwagę, to że powinniśmy mieć dla niego wystarczająco dużo czasu. Te psy świetnie sprawdzają się dla aktywnych rodzin z dziećmi, a także dla seniorów. Taki pies, dla starszej osoby, będzie świetnym antidotum na samotność oraz motywacją do ruchu w ciągu dnia. Ważne jest, by tym psom zapewniać odpowiednio dużą dawkę ruchu w ciągu dnia.

Wybierając norwich terriera na swojego psa musimy zacząć jego szkolenie już w pierwszych tygodniach jego życia, by potem nie mieć z nim problemów. Psy tej rasy, jeśli dosyć wcześnie nie zapoznają się z kotami i innymi zwierzętami, będą chciały na nie polować. To bardzo mocno osadza je w charakterystyce terrierów, które mają silne charaktery. Z tego powodu powinniśmy pamiętać, że ten pies powinien mieć pewnego siebie i konsekwentnego właściciela.

Jakie schorzenia najczęściej wykrywa gabinet weterynaryjny u tej rasy psów?

Kwestia o jakiej nie można zapomnieć przy wyborze psa, jest jego podatność na konkretne schorzenia i dolegliwości. Ogólnie przyjęło się, że psy norwich terrier, to zdrowa i wesoła rasa. Ich średnia życia to 11 – 12 lat. Te psy, tak jak psy każdej innej rasy, są podatne na różne choroby, jak mówi centrum weterynaryjne. Schorzenia jakie najczęściej dotykają tę rasę, to padaczka, zapalenie tchawicy, zwichnięcie rzepki, wady serca, problemy z podniebieniem, dysplazja stawów biodrowych, różne alergie, zwężenie przegrody nosowej. Takie choroby najczęściej podaje gabinet weterynaryjny. Tak jak u każdej rasy, weterynarz ortopeda podkreśla, że ważne jest kontrolowanie stanu jego stawów. Dodatkowo warto pamiętać, że kluczem do dobrego zdrowia i swoją drogą do uniknięcia alergii, jest odpowiednie odżywianie swojego pupila. Ta rasa terrierów ma niepohamowany apetyt, dlatego musimy zwracać uwagę na to, by nasze psy nie wpadły w otyłość. Powinniśmy odpowiedni kontrolować porcję karmy, a w razie potrzeby odwiedzić gabinet weterynaryjny i skonsultować wszystko z weterynarzem.

Jeśli potrzebny jest Ci weterynarz w Warszawie lub zauważasz jakieś niepokojące objawy u swojego pupila, poznaj to centrum weterynaryjne: https://www.wetmarysin.pl/uslugi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*