Choć sklepowe półki uginają się pod naporem różnorodnych produktów, coraz częściej zaczynamy poszukiwać tego, co oryginalne, niesztampowe i produkowane na małą skalę. To dlatego rosnącą popularnością cieszą się własnoręcznie tworzone projekty przy użyciu metody scrapbookingu. Co jest potrzebne, aby rozpocząć przygodę z rękodziełem? Czy to trudna i skomplikowana sztuka?

To musisz mieć!

Aby możliwe było wykonanie pierwszych prac w technice scrapbookingu, należy zaopatrzyć się w kilka najpotrzebniejszych produktów ze sklepu https://nastrychu.pl/, które dla lepszego zobrazowania można podzielić na narzędzia, akcesoria, jak i dodatki do ozdabiania.

Akcesoria do cięcia

Każdy doświadczony rękodzielnik wie, że najważniejszym narzędziem są nożyczki. O ile na początku mogą być zwykłe, szkolne nożyczki, o tyle później, wraz z rozwojem swojego hobby lepiej sprawdzą się modele precyzyjne, które okażą się nieocenione przy wycinaniu niewielkich, wymagających dużej dokładności, elementów. Oprócz tego, niezbędny okaże się nożyk do papieru czy nóż do tapet, potrzebny do cięcia długich krawędzi czy przycinania baz lub kartek. Jeśli jednak scrapbooking ma być zajęciem na dłużej, idealnie sprawdzi się trymer bądź gilotyna. Wtenczas cięcie papieru nie przysporzy najmniejszych trudności, zapewniając dokładność, komfort i wygodę.

Papiery, ach te papiery!

Jak nożyczki to musi być papier! Scrapbooking na tym polu nie uznaje jakichkolwiek ograniczeń! Jeśli należymy jednak do grona początkujących hobbystów, na początek warto kupować papiery w zestawach – tak dopasowane pod względem kolorystycznym i stylistycznym, że niwelują prawdopodobieństwo złego dopasowania, zapewniając atrakcyjny i ładny wizualnie projekt. Wraz z papierami, niezastąpione będą również dodatki kreatywne, takie jak: kwiatki, koronki, wstążki, perełki itp., które udekorują okładki scrapbookingowych prac.

Kleje i taśmy

To kolejna pozycja w pracowni każdego rękodzielnika, który rozpoczyna swoją przygodę ze scrapbookingiem. Wycięte, papierowe elementy trzeba bowiem jakoś przymocować. Potrzebne zatem okazują się dobre kleje (dużą popularnością cieszy się introligatorski klej Magic i klej na gorąco) oraz taśmy dwustronne.

Brzegi – nie bez znaczenia!

O tym, że diabeł tkwi w szczegółach, wie z pewnością każdy rękodzielnik. A jak do tego ma się scrapbooking i wyposażenie domowej pracowni? Mianowicie tak, że należy pamiętać o odpowiednim wykończeniu brzegów kartki. Z pomocą w tym zakresie przyjdą dziurkacze i wykrojniki, które pozwolą cieszyć się pięknymi narożnikami swoich prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*