Zdjęcia na tle zimowej, świątecznej scenerii to wspaniała pamiątka na długie lata. Dlatego jeśli zdecydowałeś się na taką klimatyczną sesję, zadbaj, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niezależnie od tego, czy odbędzie się ona w plenerze, zaaranżowanym specjalnie na tę okazję studio, czy też w domu warto dobrze się do niej przygotować – podpowiadamy, na co szczególnie należy zwrócić uwagę!

Po pierwsze – zarezerwuj termin u fotografa

Świąteczne sesje zdjęciowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego, jeśli chcesz skorzystać z usług dobrego fotografa, musisz skontaktować się z nim przynajmniej kilka tygodni wcześniej.

Ci, którzy chcieliby, aby tłem zdjęć był plener – las czy park – muszą liczyć się z tym, że ze względu na warunki świetle o tej porze roku, sesja będzie mogła odbyć się wyłącznie w określonych godzinach. Tym samym kolejka do fotografa może być długa – w związku z tym jak najszybciej zarezerwuj wolny termin.

Wyjściem z sytuacji jest zrobienie zdjęć samodzielnie. Takie domowe fotografie mają szczególny klimat i wcale nie muszą ustępować tym wykonywanym w profesjonalnym studio. Kluczem do tego, aby były one wyjątkową pamiątką i mogły zdobić ścianę czy półkę, jest ich wywołanie w zaufanym, dobrym laboratorium fotograficznym, np. FujiFilm.

Po drugie – zastanów się nad stylem sesji

Dobrze, jeśli wcześniej pomyślisz nad koncepcją sesji. Wybór jest naprawdę nieograniczony. Możesz zdecydować się np. na świąteczne zdjęcia w stylu glamour, retro i czarno-białe fotografie.

Oprócz tego warto przemyśleć, czy sesja ma odbyć się w studio, czy w domu. Rodzinne świąteczne fotografie w domowej scenerii są bardzo klimatyczne. Zastanów się również, czy wolisz zdjęcia w formie portretu, czy bardziej naturalne, dynamiczne ujęcia.

Po trzecie – pomyśl o garderobie

Aby dobrze wyglądać na świątecznych zdjęciach, wcale nie musisz kupować nowych ubrań. Przejrzyj swoją szafę i znajdź klasyczną koszulkę, sukienkę czy nawet zwykłą koszulkę polo. Ubrania te połącz z charakterystycznymi, wyrazistymi dodatkami – np. z kolorowym krawatem ze świątecznym motywem, kolczykami, czerwoną lub zieloną opaską na włosy, czy z czapką św. Mikołaja.

Pamiętaj jednak, aby jak ognia unikać:

  • bardzo jaskrawych elementów ubioru,
  • ubrań z napisami, z dużym logo i z nadrukami – taki strój może skutecznie zepsuć klimat świątecznego zdjęcia.

Po czwarte – przygotuj dzieci

Nie wszystkie dzieci kochają obiektyw, a niektóre maluchy mogą poczuć się niekomfortowo w towarzystwie obcej osoby. Dlatego jeszcze przed sesją porozmawiaj z maluchem i postaraj się mu wytłumaczyć, jak będzie wyglądało robienie zdjęć. Przekonaj go też, że jest to przede wszystkim dobra zabawa. Skorzystaj także z usług fotografa, który miał już okazję współpracować z dziećmi.

Po piąte – zrelaksuj się!

Nie zapomnij, że sesja świąteczną to frajda i sposób na to, aby stworzyć wzruszającą pamiątkę czy zrobić fotografie, które będzie można wręczyć jako prezent pod choinkę. Dlatego przed zrobieniem zdjęć postaraj się rozluźnić – wypij kubek gorącej czekolady, posłuchaj ulubionej muzyki – a ujęcia będą naturalne i pełne dobrej energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*