Piżmo to jeden z ulubionych składników perfumiarzy. Do tworzenia pięknych zapachów wykorzystywali go oni już od dawna. Perfumy piżmowe od wieków uważane są za jedne z najbardziej eleganckich, zmysłowych i szykownych. Co ciekawe rozsławiła je Maria Antonina – królowa Francji. Wielbicielkami piżmowych akordów była również królowa Elżbieta I, Wiktoria Hanowerska, a także Józefina – ukochana żona Napoleona. Dziś piżmo w czystej postaci rzadko spotykamy w perfumach. Jest to wynikiem jego ceny, wyższej niż złota. Najczęściej naturalne piżmo zastępowane jest tym syntetycznym. W jakich pachnidłach ono występuje?

Jaką moc ma piżmo w perfumach?

Piżmo od wieków uważane jest za afrodyzjak, który rozpala zmysły i nie pozwala przejść obojętnie. To, dlatego chętnie sięgają po nie marki, które tworzą uwodzicielskie, seksowne perfumy takie jak np. Carolina Herrera, w które panie i panowie zaopatrzyć mogą się na tagomago.pl/collections/carolina-herrera. Białe piżmo dodają one do nuty bazy, która ma podkreślać pozostałe akordy pachnidła i która najdłużej utrzymuje się na skórze. Piżmo mieszają one z różnymi woniami, dzięki czemu powstałe kompozycje wykorzystywać można na różne okazje, nosić zarówno na co dzień, jak i od święta.

Jakie perfumy z białym piżmem wybrać?

Na rynku znaleźć można wiele zapachów, w których pojawia się białe piżmo. Aby wybrać ten idealny, trzeba się zastanowić, kiedy perfumy będzie się nosić. Szukając pachnidła na wieczór, warto postawić na mieszanki mocne i wyraziste, czyli takie łączące piżmo z nutami orientu, przyprawami, akordami korzennymi np. cynamonem, gałką muszkatołową, drzewem sandałowym, cedrowym, bursztynem.

Ciekawym wyborem będą też perfumy łączące akcenty piżmowe ze świeżymi cytrusami np. limonką lub pomarańczą. Wieczorną porą zmysły rozpalą też perfumy, w których oprócz białego piżma znajdą się uwodzicielskie kwiaty np. bez, irys, konwalia, róża, fiołek, frezja. W dziennym wydaniu lepszym wyborem będzie połączenie piżma z mchem, lawendą, trawą cytrynową, cytrusami.

Białe piżmo – naturalne czy syntetyczne?

Piżmo jest produktem z górnej półki. To naturalne jest niezwykle drogie i trudno dostępne. To, dlatego sięga po nie wiele marek. Najczęściej te luksusowe, które swoje kompozycje sprzedają za setki tysięcy dolarów. W perfumach Dior, Carolina Herrera, Dolce&Gabbana, Tom Ford występuje piżmo syntetyczne wysokiej jakości, czyli właśnie białe piżmo – white musk. Jest ono w pełni bezpieczne dla zdrowia i życia, bazuje na nietoksycznych substancjach wysokiego gatunku. Wytworzenie white musk jest tak samo kosztowne, ale nie wiąże się z wykorzystywaniem zwierząt w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*