Uzależnienie od alkoholu to bardzo poważna choroba, która prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Choroba zazwyczaj trwa latami, stopniowo wyniszczając kolejne narządy wewnętrzne i powodując niekiedy trwałe zmiany w układzie nerwowym. Niestety, wiele osób boi się przyznać, że ma problem i stroni od szukania pomocy, ze względu na fakt, że alkoholizm przez społeczeństwo uznawany jest za przypadłość marginesu społecznego, co oczywiście jest nieprawdą. Każda osoba może spaść w szpony uzależnienie i każda z nich powinna szukać profesjonalnej pomocy w powrocie do zdrowia.

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa Esperal to lek umieszczany w ciele osoby uzależnionej od alkoholu w celu powstrzymania go od spożywania napojów alkoholowych. W Polsce dostępny jest pod postacią tabletek, które zawierają substancję czynną o nazwie Disulfiram.

Disulfiram blokuje prawidłowe działanie metabolizmu w ciele alkoholika, wywołując serię nieprzyjemnych dla niego doznań, gdy ten napije się alkoholu. W efekcie osoba uzależniona zaczyna odczuwać niechęć oraz wstręt do alkoholu, co skutkuje pozostaniem w trzeźwości. Tego typu metodę leczenia zaliczamy do metod awersyjnych, gdyż powoduje ona zniechęcenie do jakiejś substancji czy czynności, w tym wypadku do spożywania alkoholu.

Jak przebiega leczenie alkoholizmu?

Choroba alkoholowa to skomplikowane schorzenie, które wymaga leczenia składającego się z wielu elementów. Nie ma cudownego leku, który sprawi, że alkoholik w miesiąc będzie zdrowym człowiekiem. Tylko kompleksowe leczenie pod okiem specjalistów pozwoli na pokonanie uzależnienia, odzyskanie kontroli nad własnych życiem oraz odbudowanie relacji z najbliższymi.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia leczenia jest przyznanie się (przed sobą i innymi), że ma się problem oraz zgłoszenie się po pomoc. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia leczenia jest przerwanie ciągu alkoholowego oraz bycie trzeźwym. Często bywa to trudne do osiągnięcia, dlatego alkoholik może wspomóc się dostępnymi metodami takimi jak odtruwanie alkoholowe czy wszywka Esperal. Etapem, który jest konieczny, by wyleczyć się z alkoholizmu jest szeroko pojęta psychoterapia, podczas której chory zrozumie swoją chorobę oraz uczucia i wykształci nowe mechanizmy pozwalające mu funkcjonować w trzeźwości. Każda osoba jest inna, należy zatem pamiętać, by dostosować leczenie odpowiednio do swoich potrzeb oraz choroby.

Jakie są skutki uboczne picia z zaszytym Esperalem?

Wszywka alkoholowa umieszczona w ciele alkoholika w żadnej sposób nie zaburza żadnej z funkcji życiowych, jeżeli przestrzega on abstynencji. W momencie spożycia alkoholu, dochodzi do blokowania metabolizmu oraz wystąpienia wielu nieprzyjemnych objawów.

Objawami, które pojawiają się już po około 10 minutach od spożycia alkoholu w trakcie działania Esperalu są:

  • nudności, bóle brzucha i wymioty;
  • duszności, zaczerwienienie twarzy i skoki ciśnienia;
  • silne bóle i zawroty głowy;
  • zaburzenia rytmu serca;
  • lęk i ataki paniki;
  • ogólny spadek samopoczucia.

W przypadku spożycia większej ilości alkoholu, może dojść do poważniejszych powikłań, takich jak trwałe uszkodzenia wątroby czy nerek, zawał serca, a nawet utrata życia.

Zalecenia dla każdego pacjenta po wszyciu Esperalu

Po przejściu zabiegu wszycia wszywki alkoholowej, pacjent musi stosować się do zaleceń lekarza, wśród których najważniejsze z nich to zachowanie pełnej abstynencji! Tylko jeśli zostanie ona zachowana, a pacjent wykaże chęci wyzdrowienia, wszywka będzie dla niego skuteczną pomocą. W trakcie terapii Disulfiramem bardzo ważne jest nie tylko wystrzeganie się alkoholu, ale również wszystkich produktów, które go zawierają. Należą do nich między innymi:

  • czekoladki i ciasta nasączane;
  • piwo bezalkoholowe;
  • syropy na kaszel;
  • płyny do płukania ust;
  • wody kolońskie oraz perfumy;
  • ocet w każdej postaci.

Dodatkowo do momentu zagojenia się szwów obowiązuje zakaz brania gorących kąpieli, wizyt na basenie czy w saunie. Lekarz przekaże wszystkie niezbędne zalecenia względem dbania o ranę.

Wszywka alkoholowa – gdzie wykonać zabieg w Łodzi?

Decyzja o wszyciu wszywki alkoholowej musi być podjęta świadomie i dobrowolnie przez alkoholika. W Polsce nie można wykonać zabiegu bez wyraźnej zgody pacjenta. Wszycie wszywki powinno nastąpić tylko wtedy, gdy osoba uzależniona chce rozpocząć leczenie. W naszym gabinecie znajdującym się w Łodzi, dokonujemy zabiegu wszycia wszywki Esperal, tylko przy użyciu specjalistycznych narzędzi, a lek posiada certyfikat oryginalności. Nasi specjaliści dbają nie tylko o bezpieczeństwo pacjenta, ale również o jego komfort, gdyż wiemy jak stresujące może być podjęcie decyzji o zabiegu.

Wszystkie niezbędne informacje na temat zabiegu można uzyskać na naszej stronie http://esperallodz.pl/ lub kontaktując się z nami telefonicznie, czy pojawiając się u nas na miejscu. Nasi pracownicy udzielą wyczerpujących odpowiedzi na każde nurtujące pytanie i pomogą podjąć decyzję o wszyciu Esperalu.

Implantacja wszywki alkoholowej – przeciwwskazania

Mimo swojej powszechnie znanej skuteczności, może okazać się, że pacjent, który się do nas zgłosi, nie będzie mógł mieć umieszczonej wszywki w ciele. Istnieje kilka przeciwwskazań, które wykryte, wykluczają pacjenta z przeprowadzenia zabiegu. Wszystko w trosce o jego zdrowie oraz bezpieczeństwo. Do głównych przeciwwskazań możemy zaliczyć: uczulenie na Disulfiram, choroby serca czy układu krążeniowego, cukrzycę, padaczkę, ciążę oraz okres karmienia piersią, stosowanie niektórych leków czy zaburzenia psychiczne takie jak psychozy.

Wszywka alkoholowa Esperal cena

Na ostateczną cenę zabiegu wszycia wszywki alkoholowej składają się między innymi:

  • masa ciała pacjenta;
  • wiek oraz stan zdrowia;
  • dawka leku wszyta pod skórę;
  • wybór rodzaju szwów – rozpuszczalne lub nierozpuszczalne;
  • dodatkowe antybiotyki i inne leki podawane w trakcie zabiegu;
  • miejsce, w którym zostanie przeprowadzony zabieg.

Czy można przepić wszywkę alkoholową Esperal?

Wśród społeczeństwa krąży mit o tym, że niejeden alkoholik w trakcie terapii Disulfiramem przepił wszywkę alkoholową. Jest to oczywiście nieprawda, gdyż nie można przepić leku, który znajduje się w ciele alkoholika. Disulfiram blokuje metabolizm alkoholi, więc jedynym skutkiem, który uzyska osoba uzależniona, wypijając duże ilości alkoholu, to poważniejsze zaburzenia organizmu oraz uszkodzenia narządów wewnętrznych, głównie wątroby i nerek. W skrajnych przypadkach może dojść do zgonu osoby, która próbowała przepić wszywkę.

Wszywka alkoholowa  jedną z najlepszych metod walki z alkoholem

Wszywka alkoholowa jest znana i stosowana już od wielu lat w walce z leczeniem alkoholizmu. Choć metoda ma około kilkudziesięciu lat, jej popularność nie spada, głównie ze względu na jej dużą skuteczność.

Esperal jest bardzo pomocny w przypadku, gdy osoba uzależniona chce rozpocząć leczenie, nie ma jednak w sobie wystarczająco dużo samozaparcia i zaufania do siebie w kwestii pozostania w trzeźwości. Wszywka działa około 8-12 miesięcy, a więc wystarczająco długo, by alkoholik przyzwyczaił się do życia w trzeźwości oraz podjął dalsze kroki w leczeniu swojej choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*