otyłość u psa

Powszechnie wiadomo, że dieta ma niebagatelny wpływ na zdrowie i samopoczucie, zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Jednak z pewnych powodów wielu opiekunów przekarmia swoje pupile, co szybko prowadzi do rozwoju otyłości. Choroba może mieć dość niebezpieczne konsekwencje, dlatego warto stale monitorować wagę oraz stan zdrowia naszego ukochanego pupila. Jednym ze zdrowych nawyków jest podawanie psu odpowiednio zbilansowanych posiłków takich jak karma dla psa Josera. W artykule przedstawiamy, jak walczyć z otyłością u domowych pupili oraz jak wybrać najlepszą karmę.

Wpływ diety na organizm pupila

Gdy zauważamy, że pies może mieć problemy z otyłością należy go przede wszystkim zważyć i odnieść go do ogólnoprzyjętych norm. Wytyczne w tabelach można znaleźć w internecie lub bezpośrednio u lekarza weterynarii. W drugiej kolejności warto przejść z suchego pokarmu na mokry, przykładowo wybierając karmę dla psa Josera. Renomowani producenci oferują szeroki wybór takich produktów, dzięki czemu z łatwością każdy opiekun trafi w gusta smakowe swojego pupila. Mokra karma dla psa Josera jest zdecydowanie mniej kaloryczna, a równie syta co suche odpowiedniki, dlatego pomaga w walce z otyłością. Posiada około 60-75% wody, co wspomaga też prawidłową gospodarkę wodną i trawienie u czworonożnego przyjaciela. Po konsultacji z lekarzem weterynarii warto ustalić stałe godziny wydawania posiłków i nie ulegać pupilowi, gdy ten prosi o dodatkowe smakołyki. Mokra karma dla psa Josera ma odpowiednio zbilansowany skład, a dodatkowo niepowtarzalny aromat, co sprawia, że zwierzaki chętnie ją spożywają.

Aktywny tryb życia – jak zadbać o zdrowie?

Oprócz zapewnienia ukochanemu pupilowi pełnowartościowych posiłków (takich jak karma dla psa Josera) należy także zadbać o inne aspekty jego zdrowia. Codzienna aktywność fizyczna jest absolutnie niezbędna do utrzymania dobrej kondycji. Choć oczywiście intensywność i długość spacerów należy dostosować indywidualnie do rasy czy wieku psa, to każdego dnia należy zapewnić pupilowi możliwość zabawy na świeżym powietrzu. Bieganie, rzucanie piłką, przynoszenie patyka, a nawet zwykły spokojny spacer pozwolą nie tylko dać ujście energii, ale także spalić nadprogramowe kalorie, nie dopuszczając do otyłości. Warto zarezerwować taki czas nie tylko w trosce o zdrowie psa, ale także opiekuna. Regularne wizyty kontrolne u lekarza weterynarii pomogą w porę wykryć niepokojące zmiany, dzięki czemu znacznie szybciej i skuteczniej będzie można rozwiązać ewentualne problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*