Prowadzenie własnej restauracji należy do marzeń wielu osób. Chęć gotowania i podawania smacznego jedzenia przychodzącym gościom to spełnienie najskrytszych ambicji. Jednak oprócz tego, ważnych jest również wiele innych wyzwań, przed którymi stają restauratorzy.

Wystrój sali

Wygląd całej restauracji to jeden z czynników wpływających na decyzje gości. Wybór konkretnej restauracji i zamówienie w niej posiłku, często podyktowane jest nie tylko smakiem i zapachem, lecz również ogólnym wizerunkiem lokalu. Bardzo ważne jest, aby wystrój nie był za bardzo przytłaczający i męczący dla gości restauracji. Każdy element, taki jak wstążka satynowa, świeże kwiaty i odpowiednio dobrane kolory na ścianach to podstawy o jakie należy zadbać, by goście czuli się komfortowo i przyjemne w trakcie czasu spędzanego w lokalu.

Dekoracja stołu

Wstążka satynowa, taka jak np. https://alleglass.pl/pl/c/Wstazki-satynowe/353, ładny obrus, świeże kwiaty, świeczki, a także elegancka zastawa należą do podstawowych elementów dekoracyjnych stołu. Aby wszystkie te dekoracje tworzyły spójną i ładną kompozycję, należy bardzo ostrożnie je ze sobą dobierać. Nieprzemyślane położone wstążki satynowej, zamiast stanowić ozdobę, może zacząć przeszkadzać. Natomiast zbyt duże kompozycje kwiatowe zamiast być piękną dekoracją, będą głównym elementem przyciągającym uwagę. Każdy element znajdujący się na stole powinien być w odpowiednim kolorze oraz rozmiarze. Zastawianie stołów zbyt dużą ilością elementów dekoracyjnych całkowicie mija się z celem i zamiast pięknej kompozycji, tworzy raczej wrażenie bałaganu i przesady.

Czystość i porządek

Restauracja, w której goście spożywają posiłki, powinna być przede wszystkim czysta. Ład i porządek to podstawowe wyzwania i zadania dla wszystkich pracowników. W momencie, gdy goście kończą swoją wizytę i opuszczają restaurację, pracownicy powinni posprzątać po nich stolik, a także na nowo uporządkować wszystkie znajdujące się na nim dekoracje, takie jak wstążka satynowa, świeże kwiaty czy obrus. Sprawne działanie pracowników i efektywne dbanie o czystość oraz porządek w całej restauracji, to najlepszy sposób na przyciągnięcie kolejnych gości. Dekoracje znajdujące się zarówno na stołach, jak i w całej sali również należy regularnie czyścić i ewentualnie wymieniać. Dzięki temu wystrój będzie elegancki i efektowny przez cały czas, a goście w każdym momencie będą mogli poczuć się dobrze i komfortowo. Wstążki satynowe to doskonały sposób na zrobienie prostych i przyciągających wzrok dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*