Włochy to kraj znany i uwielbiany przez wielu. Kochają go miłośnicy dobrego jedzenia, mody, a także pięknych zapachów. Branża perfumeryjna w Italii rozwija się od końca XIX wieku. Obecnie we Włoszech jest ponad 400 marek proponujących piękne zapachy. Nie wszystkie one zajmują się tylko produkcją perfum. Niektóre tę aktywność łączą ze sprzedażą akcesoriów czy ubrań. Jakie włoskie marki perfumeryjne zasługują na uwagę?

Italia może pochwalić się firmami, które produkują piękne zapachy dla każdego. Wśród włoskich propozycji nie brakuje zarówno perfum dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Odszukać można też wyjątkowe pachnidła dla nastolatków i dzieci. Co warte zaznaczenia, włoskie domy perfumeryjne to nie tylko te luksusowe, ale i oferujące pachnidła niskobudżetowe czy niszowe. W Polsce dostępna jest większość z nich. Kupić można je w perfumeriach internetowych, a także w stacjonarnych drogeriach.

Diesel

Włoski dom perfumeryjny i modowy, który swoje kolekcje kieruje do młodych ludzi to także Diesel. Marka powstała w 1978 roku i na początku zajmowała się tylko produkcją odzieży. W pierwszych latach jej działalności znakiem rozpoznawczym firmy były jeansowe spodnie. Wraz z rozwojem asortymentu w portfolio zaczęły pojawiać się akcesoria takie jak okulary, zegarki, biżuteria i kosmetyki męskie i damskie.

Dziś perfumy Diesel, dostępne w perfumerii https://www.perfumeria.pl/collections/diesel to jedne z najbardziej znanych włoskich pachnideł. Wyróżniają się finezyjnymi opakowaniami (np. buteleczkami w kształcie pięści czy serca) oraz ciekawymi woniami.  W kompozycjach nie brakuje nut kwiatowych i owocowych, a także orientalno-drzewnych. Przeważające w nich akordy to pobudzające i energetyczne cytrusy, malina, szałwia, pieprz, mech dębowy oraz piżmo.

Acqua di Parma

Jedną z najstarszych włoskich marek perfumeryjnych jest Acqua di Parma. Określana jest ona mianem marki niszowej. Perfumy z jej laboratoriów wychodzą od lat 20. XX wieku. Acqua di Parma może pochwalić się zapachami luksusowymi i eleganckimi. W swoim portfolio ma ponad 60 kompozycji zapachowych, z których najpiękniejsze to Acqua di Parma Colonia (1919), Acqua di Parma Profumo (1930), Acqua di Parma Magnolia Nobile (2009), Acqua di Parma Essenza di Colonia (2010), Acqua di Parma Gelsomino Nobile (2011), Acqua di Parma Iris Nobile Sublime (2012), Acqua di Parma Rosa Nobile (2014).

Benetton

Marka Benetton w Polsce znana jest głównie z kolekcji odzieżowych, jednak w jej asortymencie można znaleźć również perfumy. Pierwsze zapachy od Benetton pojawiły się w latach 80.XX wieku. Dedykowane były ludziom młodym, pełnym energii, lubiącym nieoczywiste, a przy tym klasyczne rozwiązania. Kompozycje zapachowe, które zyskały największą popularność to: Colors de Benetton (1987), Tribu (1993), Benetton Cold (1997), Benetton Hot (1997), Gold (2006), Energy Man (2008), Energy Woman (2008), Let’s Love (2012).

Bvlgari

Luksus i elegancja we włoskim wydaniu nie może mieć innego imienia niż Bvlgari. Marka ta znana jest zarówno z wyjątkowych kompozycji zapachowych, jak i z wyrobów jubilerskich na najwyższym poziomie. Wśród propozycji odnaleźć można ok. 90 zapachów męskich i damskich. Kolekcja pachnideł stale się powiększa, a nowe zapachy zyskują dużą popularność. Korzyści, które warto wypróbować to, chociażby Bvlgari Pour Femme (1994), Bvlgari Pour Homme (1996), Black (1998), Bvlgari Extreme (1999), BLV (2000), Aqva Pour Homme (2005), Jasmin Noir (2008), Bvlgari Man (2010), Goldea (2015).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*