Jeżeli mieszkasz w Polsce, to pewnie nie raz zdarzyło Ci się korzystać z publicznych ośrodków opieki zdrowotnej. Masz tam dostęp zarówno do lekarza rodzinnego, jak i do poszczególnych lekarzy specjalistów. Mimo tego, że masz zagwarantowane świadczenia zdrowotne w ramach NFZ, na które co miesiąc płacisz składki, to i tak zapewne dość często zdarzyło Ci się korzystać z odpłatnych świadczeń medycznych. Prywatne przychodnie w Łodzi są w stanie zagwarantować Ci dużo więcej niż publiczne. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego i czemu coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, odstawiając na bok wizyty na NFZ, to z całą pewnością ten artykuł wszystko bardzo dobrze Ci wyjaśni.

Leczenie nieodpłatne, a może jednak płatne?

Korzystając z publicznych przychodni w swoim mieście, masz „zagwarantowane darmowe leczenie”. Wszystko za sprawą ubezpieczenia zdrowotnego, na które wpłacasz co miesiąc daną sumę pieniędzy. Według niektórych te pieniądze przepadają i składka niczemu nie służy, a jedynie wpływa na wysokość miesięcznego wynagrodzenia. Inni zaś twierdzą, że ubezpieczenie zdrowotne przydaje się jedynie wtedy, gdy dojdzie do jakiegoś nieprzewidzianego wypadku lub zdarzenia, które wymaga nagłego leczenia. Tak naprawdę, to publiczne placówki nie są w stanie zaoferować tego samego, co prywatne przychodnie w Łodzi.

W tego typu przychodniach, które mają podpisaną umowę z NFZ, masz dostęp do lekarza rodzinnego, badań diagnostycznych oraz innych lekarzy specjalistów. To mógłby być koniec tej historii – wszystko za darmo, więc można się nie przejmować. Jednak rzeczywistość wcale nie jest taka kolorowa. Samo dostanie się do lekarza rodzinnego w publicznych placówkach – nie wspominając już o wizycie specjalistycznej – często graniczy z cudem, a kiedy już do takiego spotkania dojdzie, to nierzadko wizyta u kolejnego specjalisty za okazaniem skierowania i tak kosztuje.

Specjalistyczne porady i rozwiązania

Jak zapewne się domyślasz, w publicznych przychodniach duża część pacjentów, to osoby starsze. To samo tyczy się lekarzy. Dominują tam lekarze z wieloletnim stażem, którzy posiłkują się swoimi doświadczeniami, niekoniecznie oddającymi to, co tak naprawdę mogłoby pomóc choremu. Mają do dyspozycji przestarzały sprzęt, który dość często szwankuje, a co za tym idzie, może podawać błędne wyniki badań.

Pomimo tego, że prywatne przychodnie w Łodzi są całkowicie odpłatne, to nie musisz martwić się ani o długie kolejki, ani o niedostępność terminów, ani o brak przygotowania. Takie placówki, poza dostępem do zaawansowanej technologii w postaci specjalistycznych najnowocześniejszych urządzeń medycznych, są w stanie zagwarantować świeże spojrzenie na Twój problem. Dominuje tam młoda kadra, która systematycznie udoskonala swoje umiejętności, szkoli się oraz uczestniczy w wielu sympozjach.

W ramach opieki zdrowotnej – nie na NFZ – masz dostęp do rozbudowanego pakietu, możesz znaleźć lekarzy specjalistów z wielu dziedzin w jednym miejscu. Bez obawy o wielogodzinne stanie w kolejkach możesz umówić się na wizytę poprzez kontakt telefoniczny i osobisty, ale co najważniejsze, również poprzez formularz kontaktowy na stronie docelowej przychodni – publiczne placówki często nie mają rozbudowanych stron www, co przekłada się również na jakość świadczonych usług, które są na znacznie niższym poziomie.

Prywatne przychodnie w Łodzi to najlepsze rozwiązanie na miarę obecnych czasów. Szczególnie że na rynek pracy wchodzi wielkimi krokami pokolenie Z.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*