1) Bądź cierpliwy i wyznacz realistyczne cele.

Wielu mężczyzn, którzy mają konkurencyjną naturę, zazwyczaj spieszy się z osiąganiem wyników: być najsilniejszym, najszybszym, najlepszym. Zrób krok wstecz i naprawdę pomyśl o tym, co chcesz osiągnąć i w jakim momencie podróży pozostać. To da Ci najlepsze wyniki w dłuższej perspektywie czasowej.

2) Aktywne przerwy.

Utrzymuj aktywność wszędzie tam, gdzie to możliwe, nawet jeśli jest to jogging na miejscu w pięciominutowych przerwach reklamowych pomiędzy ulubionymi programami telewizyjnymi. Dlaczego nie spróbować zmieścić się w 50 wzlotów pomiędzy rzuty karne? Czy też, gdy twoja drużyna piłkarska śpiewa hymn narodowy? Szybkie trafienia mają duże znaczenie, a jednocześnie wprowadzają Twoją głowę we właściwe nastawienie umysłu.

3) Bądź bardziej elastyczny.

Upewnij się, że poświęcasz podwójnie dużo czasu na rozciąganie napiętych mięśni.

Częstymi męskimi problemami są ścięgna, ramiona i dolne partie pleców, więc zwróć szczególną uwagę na to, aby uniknąć urazów, którym można zapobiec.

4) Zmieniaj swoją rutynę sprawności.

Możesz na przemian wykonywać ćwiczenia, aby pozostać zmotywowanym do pracy – różnorodność jest dobra zarówno dla umysłu, jak i dla ciała i możesz uczyć się nowych rzeczy o swoim ciele poprzez różne treningi, które wykonujesz. Nie bój się próbować bardziej stereotypowo kobiecych form ćwiczeń, takich jak Joga, Balet, Pilates, jak wielu najlepszych sportowców przysięga na te metody, a wyniki mogą Cię zaskoczyć….

5) Znajdź kumpla fitness.

Jeśli potrzebujesz więcej motywacji, aby trzymać się planu fitness i diety, nie rób tego w pojedynkę. Trening z przyjacielem, aby zwiększyć koncentrację na kondycji fizycznej, ale także aby dodać przewagę konkurencyjną. Idź dalej, wybierając kumpla, który jest nieco bardziej zaawansowany, silniejszy lub szybszy, ponieważ sprawi, że poczujesz się zagrożony. Cięższa praca, aby nadążyć, pomoże Ci osiągnąć Twoje cele fitness.

6) Rozwijaj ćwiczenia siłowe.

Do treningu siłowego wystarczy tylko własna waga ciała. Trening siłowy oznacza wykorzystanie oporu do stworzenia pracy dla mięśni. Zamiast skupiać się tylko na wzmocnieniu górnej części ciała jednego dnia, a następnie dolnej części następnego, połącz je razem. W ten sposób otrzymujesz trening całego ciała, który zmaksymalizuje Twoje dzienne spalanie kalorii.

7) Szybciej się wzmacniać.

Zrób taką samą ilość ćwiczeń w 10 procent krótszym czasie. To zmusi mięśnie do cięższej pracy, poprawiając jednocześnie wytrzymałość. Bonusem jest to, że będziesz miał więcej czasu, aby nadrobić zaległości sportowe.

8) Tworzenie list odtwarzania muzyki, które będą Cię inspirować i prowadzić dalej.

Wszyscy możemy odnosić się do pewnych utworów, co sprawia, że czujesz się szczęśliwszy i bardziej optymistyczny, więc upewnij się, że Twoja playlista odzwierciedla nastrój, w którym chcesz być podczas treningu. Szybka muzyka motywacyjna da Ci lepsze rezultaty w dłuższej perspektywie czasu.

9) Słuchaj swojego ciała.

Twoje ciało jest Twoim największym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o pracę, więc ważne jest, aby nigdy nie ignorować tego, co ci mówi. Jeśli mówi ci, żebyś zwolnił, postępuj zgodnie z zaleceniami. Jeśli twoje ciało mówi ci, że masz więcej do oddania, zrób tak. Możesz rozpocząć pewną metodę treningu, aby przekonać się, że nie jest to typ ciała, do którego dążysz. W ciągu tygodnia możesz odczuwać niepowodzenia, czy będziesz przygotowany na mentalne ich opanowanie? Miej plan gry i dostosuj się w miarę upływu czasu.

10) Dziennik treningów.


Niektórzy uważają, że jest to zbyt „dziewczęce”, aby zapisać postęp, myśli i jak znalazłeś pewne treningi, ale okazało się, że jest to nieocenione narzędzie do sprawdzania postępów i analizowania, co działa dla Ciebie, co nie i dlaczego. Dziennik sesji gimnastycznych i spojrzenie wstecz na tygodnie do tyłu dla motywacji i pomysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*