Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to bardzo popularny zabieg kosmetyczny, który ciągle zyskuje nowe zwolenniczki. Dzięki mnogości metod, każda z pań znajdzie odpowiednią technikę dla siebie. Miłośniczki efektu „sztucznych rzęs” często wybierają metodę 3D, dzięki której oko jest niezwykle podkreślone, a spojrzenie nabiera głębi. Na czym polega ta metoda, jak dbać o sztuczne rzęsy i ile wytrzymują – o tym poniżej.

Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 3D?

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs 3D, inaczej metoda objętościowa 3:1, polega na aplikacji do każdej naturalnej rzęsy klientki 3 sztucznych, dzięki czemu uzyskuje się spektakularny efekt. Sztuczne rzęsy wykonane są z bardzo lekkich materiałów, które nie obciążają naturalnych rzęs i nie powodują ich uszkodzeń. Na rynku dostępne są rzęsy:

  • syntetyczne,
  • z futra norek,
  • jedwabne.

Ważne jest, aby dopasować sztuczne rzęsy zarówno do naturalnych, jak i do budowy oka, aby końcowy efekt był wyrazisty a zarazem naturalny i nie przerysowany. Najczęściej stylistki korzystają z rzęs o grubości 0,07, których długość nie przekracza 20% naturalnych.

Metoda 3D gwarantuje, że rzęsy będą zagęszczone, wydłużone oraz odpowiednio podkręcone.

Efekt uzyskany przedłużeniem metodą 3D utrzymuje się od czterech do około ośmiu tygodni. Po tym czasie należy skorzystać z zabiegu uzupełniania rzęs.

Jak wygląda aplikacja sztucznych rzęs?

Przed rozpoczęciem zabiegu niezbędny jest demakijaż oka i odtłuszczenie rzęs, a jeśli klientka nosi szkła kontaktowe, również ich wyciągnięcie.

  1. Pierwszym krokiem jest zabezpieczenie rzęs w taki sposób, aby dolne nie stykały się z górnymi. Używa się do tego celu specjalnej taśmy.
  2. Następnie do każdej naturalnej rzęsy stylistka przykleja, za pomocą specjalnego kleju, 3 sztuczne rzęsy, które układają się w literę ”W”. Można je aplikować do góry, boku lub spodu naturalnego włoska, około jednego milimetra od skóry.
  3. Po aplikacji wszystkich rzęs, zostają one przeczesane specjalną szczoteczką.
  4. Ostatnim etapem jest usunięcie zabezpieczających taśm.

O czym warto pamiętać po zabiegu

W celu zapewnienia przedłużonym rzęsom jak najdłuższej trwałości, należy bezpośrednio i przez kolejne dwie doby, przestrzegać następujących zasad:

  • unikanie wilgoci, tj. silnego strumienia wody spod prysznica, pary wodnej, ciepła z suszarki – wszystko to może spowodować osłabienie kleju i szybsze wypadanie rzęs;
  • wykonywanie delikatnego demakijażu – całkowita rezygnacja z formuł olejowych, które rozpuszczają klej i obciążają sztuczne rzęsy. Najlepiej stosować delikatny płyn micelarny, który jest bezpieczny dla oka i rzęs.
  • nie dotykać i nie pocierać oczu – może to doprowadzić do deformacji i odkształceń doczepianych rzęs.

Rzęsy 3D – koszt

Cena usługi waha się w zależności od miasta i salonu kosmetycznego, natomiast należy liczyć się z kosztem mieszczącym się w przedziale 190 – 250 zł za założenie rzęs oraz 120 – 150 zł za ich uzupełnianie. Regularne uzupełnianie jest bardzo ważne. Dzięki temu rzęsy zawsze będą wyglądały nienagannie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*