skóra oczy

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i wymaga specjalnego traktowania. Jak ją pielęgnować i czy warto postać na Basiclab serum pod oczy? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Nawilżenie: na zewnątrz i od środka

Bez względu na to, czy nasza skóra jest tłusta, mieszana, normalna czy też sucha, w każdym z tych przypadków nawilżenie powinno stanowić kluczowy punkt codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Woda wraz z innymi składnikami nawilżającymi jest bowiem odpowiedzialna za odpowiednią budowę włókien kolagenowych oraz elastynowych, dzięki którym nasza skóra jest napięta i sprężysta. Ponadto woda pełni bardzo ważną rolę transporcie substancji aktywnych do dalszych warstw skóry, a ponadto, wraz z sebum, stanowi naturalny płaszcz ochronny skóry. To tylko niektóre argumenty przemawiająca za koniecznością utrzymania odpowiedniego nawilżenia skóry, jeśli chcemy cieszyć się promienną i zdrową skórą przez długie lata.

Sekret Twoich oczu

W codziennej pielęgnacji powinniśmy szczególną uwagę skoncentrować zwłaszcza na skórze wokół oczu, która charakteryzuje się niezwykłą delikatnością. To właśnie w okolicach oczu najszybciej uwidaczniają się pierwsze oznaki utraty przez skórę sprężystości. Wynika to z faktu, iż skóra w tym obszarze twarzy jest bardzo cienka, a co za tym idzie, wrażliwsza na przesuszenie oraz niewłaściwą lub niedostateczną pielęgnację. Kurze łapki, opuchlizna na dolnej powiece czy też zwiotczenie górnej powieki to często pojawiające się problemy, jeśli chodzi o skórę wokół oczu. Aby opóźnić procesy utraty sprężystości skóry wokół oczu należy zadbać o regularną pielęgnację tych okolic. Jednym ze sposobów na nawilżenie, wygładzenie a także zniwelowanie nieestetycznych cieni może być zastosowanie odpowiedniego kosmetyku dedykowane specjalnie dla delikatnej skórę wokół oczy (np. Basiclab serum pod oczy).

Argilenina, kwas hialuronowy oraz niacynamid w walce o piękną skórę wokół oczu

Marka BasicLab stworzyła specjalistyczny produkt o wygodnej, żelowej konsystencji, którego formuła bazuje na argileninie, czyli peptydzie nazywanym powszechnie „bezpiecznym botoksem”. Ponadto produkt ten zawiera kwas hialuronowy znany ze swoich właściwości nawilżających oraz redukujących zmarszczki oraz niacynamid, który znany jest ze swych właściwości poprawiających barierę lipidową naskórka. Dodatkowa zawartość kofeiny przyczynia się do redukcji obrzęków i zasinień. Basiclab serum pod oczy to dobry krok w kierunku nawilżonej, piękniejszej i zdrowszej skóry wokół oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*