Przede wszystkim warto wiedzieć, że monitoring pojazdów to system, jaki zapewnia nam precyzyjną lokalizację oraz skrupulatną weryfikację sposobu, w jaki użytkowane są wszystkie pojazdy firmowe. System ten sprawia, że dane przedsiębiorstwo może zarządzać samochodami na odległość, dzięki czemu znacznie zwiększa się jego efektywność działań, jak również prowadzi to do oszczędzania zasobów pieniężnych.

Na czym polega monitoring pojazdów?

Monitoring pojazdów jest możliwy dzięki systemowi GPS, który został zainstalowany w danym samochodzie. Nadajnik wysyła informacje o pozycji za pośrednictwem sieci komórkowej, które kierowane są do systemy serwerowego. Serwer przetwarza dane, dzięki czemu są one w oprogramowaniu wizualizowane, dzięki czemu można się z nimi zapoznać. Ponadto, dzięki monitoringowi ochronnemu, Stacja Monitorowania Alarmów, ma możliwość obsługiwania systemów alarmowych, natomiast interwencje realizowane są przy pomocy zmotoryzowanych patroli interwencyjnych.

Jakie możliwości daje system monitoringu pojazdów?

Satelitarny monitoring pojazdów, daje nam możliwość kontrolowania floty, na którą składa się nawet kilkanaście samochodów. Cała kontrola odbywa się za pośrednictwem komputera, czy też innego urządzenia, które obsługuje dane oprogramowania. System ten sprawia, że mamy możliwość sprawdzenia, gdzie dokładnie znajduje się dane auto, nawet jeżeli jest ono oddalone od urządzenia kontrolującego technologię o kilkaset kilometrów. Monitoring GPS, który został zamontowany w samochodach, przede wszystkim zabezpiecza samochód przed ewentualną kradzieżą. Warto wiedzieć, że oprogramowanie pokazuje nam położenie auta nie tylko w czasie jazdy, ale również podczas postoje. Monitoring sprawia, że można kontrolować pracy kierowców. Dzięki temu, właściciel danej firmy może sprawdzić, gdzie znajduje się jego pracownik, jak również czy efektywnie pokonuje on wyznaczoną trasę. Do tego, lokalizacja pojazdów umożliwia nam sprawdzanie obecnego stanu paliwa, jak również danych parametrów samochodu.

Co poza tym umożliwia system monitoringu GPS?

Warto wiedzieć o tym, ze system monitoringu satelitarnego nie służy tylko i wyłącznie do kontrolowania samochodu. Istnieją takie urządzenia, dzięki którym możliwe jest sprawdzenie, gdzie w określonym momencie jest dana osoba. Oczywiście nie chodzi tutaj o śledzenie kogoś, ale jest to możliwość sprawowania opieki na przykład nad dziećmi, czy też nad osobami starszymi. Zatem, będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą chronić swoich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*