Granie w chmurze to prawdziwa rewolucja w gamingu. Nie potrzebujesz nowoczesnej konsoli do gier, aby zagrać w ulubione tytuły – wystarczy jedynie dedykowany model Samsung Smart TV. Zobacz, jak toczyć rozgrywkę na inteligentnym telewizorze.

Jak grać na telewizorze bez konsoli? Sprawdź granie w chmurze

Najnowsze gry kuszą wiele osób. Wyobraź sobie, że grasz w ulubione wyścigi samochodowe czy tytuły pełne wielowątkowej fabuły na swoim telewizorze i nie musisz w tym celu posiadać konsoli ani komputera gamingowego. Umożliwia Ci to granie w chmurze.

Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest aplikacja Xbox dedykowana na wybrane modele Samsung Smart TV. Potrzebujesz jedynie trzech rzeczy – dostępu do Internetu, wykupionego abonamentu w jednej z dostępnych aplikacji np. Xbox Game Pass Ultimate oraz kompatybilnego z telewizorem kontrolera do gier (wyposażonego w moduł Bluetooth). Biblioteka gier w chmurze ciągle rośnie i z pewnością znajdziesz wiele ciekawych propozycji dla siebie oraz swoich bliskich.

Jak sprawdzić czy telewizor ma Smart TV?

Zastanawiasz się czy nowy model marki Samsung posiada funkcje Smart TV? Jest to określone m.in. w specyfikacji urządzeń. Jeśli zastanawiasz się czy dany model to inteligentny telewizor, to sprawdź czy z jego poziomu uzyskasz m.in.:

  • możliwość połączenia z Internetem poprzez Wi-Fi lub z wykorzystaniem kabla sieciowego,
  • dostęp do aplikacji, serwisów VOD itd.;
  • możliwość przesłania zawartości ekranu urządzenia mobilnego na ekran telewizora.

Ponadto, Smart TV opiera swoje funkcjonowanie na działaniu systemu operacyjnego – takiego, jak np. Samsung Tizen.

Jakie są zalety Smart TV?

Możesz zastanawiać się, co oznacza Smart TV w telewizorze. To nieograniczone możliwości w codziennej rozrywce dla Ciebie i Twoich bliskich. Po połączeniu Samsung Smart TV do Internetu zyskujesz dostęp do rozmaitych aplikacji* oraz serwisów streamingowych VOD** z filmami i serialami. Twój telewizor może również stać się konsolą do gier czy odtwarzaczem muzyki.

Jesteś fanem programów telewizyjnych? Na Smart TV możesz cieszyć się ulubionymi kanałami bez konieczności instalacji dekodera. Trzeba tylko zainstalować odpowiednią aplikację – o takie rozwiązania warto zapytać operatora telewizji kablowej lub satelitarnej, który dostarcza usługi do Twojego domu.

Lubisz sterowanie urządzeniami z poziomu jednego urządzenia? Skorzystaj z funkcji SmartThings i zarządzaj wszystkimi urządzeniami za pomocą pilota, podczas gdy oglądasz telewizję. Twój Smart TV automatycznie wykryje i połączy się z różnymi urządzeniami znajdującymi się w pobliżu. Warto pamiętać, że wymagane jest podłączenie urządzeń do Internetu oraz zarejestrowanie ich w aplikacji SmartThings***.

*Pamiętaj, że dostępne aplikacje oraz usługi mogą różnić się w zależności od regionu.

** Do prawidłowego działania wybranych serwisów streamingowych może być wymagany dodatkowy płatny abonament na usługę.

*** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android (powyżej wersji 8.0) i iOS (powyżej wersji 14.0). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi.

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*