Czy zbliża się Halloween, a ty masz nadzieję, że Twoja firmowa impreza będzie niezapomniana? Niezależnie od tego, czy organizujemy przyjęcie dla swoich pracowników czy też chcemy zaimponować swoim klientom, przygotowaliśmy kilka sprawdzonych pomysłów na firmową imprezę w stylu Halloween, które z pewnością wywołają dreszczyk emocji i zostaną w pamięci uczestników jeszcze na długo po ich zakończeniu.

impreza firmowa w klimacie halloween, alicja w krainie czarów

Dlaczego warto organizować firmowe Halloween?

Każda okazja do imprezy i integracji jest dobra. Upiorne przebrania, śmieszne dekoracje i doskonała muzyka to przepis na zacieśnienie relacji między pracownikami i bliższe poznanie się na niwie czysto prywatnej. Imprezy tego typu pokazują również, że pracodawca nie jest obojętny na „well-being” osób pracujących w firmie, a miłe spędzenie czasu w podzięce za dobrze wykonywaną pracę z pewnością pozytywnie wpłynie na morale naszej załogi. Imprezy tematyczne wybudzają nasze wewnętrzne dzieci, prowokują do dobrej zabawy i pozwalają zapomnieć o służbowej codzienności. Dzięki temu, nasz personel z nową siłą i świeżymi umysłami powróci do swoich obowiązków, co korzystnie wpłynie na kreatywność, nowe pomysły i wydajność. W ten sposób wygrywają wszyscy.

O czym warto pamiętać?

Diabeł tkwi w szczegółach, jak mawia stare przysłowie. Każdy dobry event firmowy musi obejmować trzy najważniejsze aspekty.

Pierwszym jest motyw przewodni. Być może ankieta, lub krótka rozmowa z pracownikami pozwoli wyłonić preferowaną formę  rozrywki na Halloween tak, by uczestnicy mieli swój głos i mieli realny wpływ na przedsięwzięcie.

Drugim aspektem jest oczywiście jedzenie. Niezależnie od formatu, musimy zapewnić naszym gościom co najmniej jeden ciepły posiłek i oczywiście przekąski w formie, na przykład, szwedzkiego stołu. Koniecznie pamiętajmy o upodobaniach żywieniowych naszej kadry i pozostałych gości. Coraz więcej osób nie je mięsa, coraz więcej preferuje dietę wegańską, ale są też osoby spożywające głównie mięso. Bierzmy pod uwagę wszystkie te czynniki.

Trzeci aspekt to muzyka. Oczywiście odtwarzane lub odgrywane przeboje zależeć będą od tego, w jakim „klimacie” nasz event będzie się odbywać. Jednak niezależnie od tego, zawsze dobrym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalnego DJa, który poprowadzi imprezę, dostosuje muzyczne hity do aktualnej imprezy, godziny i nastroju ludzi bawiących się na parkiecie. Profesjonalny zespół muzyczny to również doskonały pomysł i szansa na świetną interakcję między muzykami, a osobami bawiącymi się przy  dźwiękach granej muzyki.

El Dia de los Muertos czyli Halloween na wesoło i kolorowo

impreza firmowa w klimacie halloween

Rozpocznijmy naszą firmową imprezę w stylu święta rodem z Meksyku. El Dia de los Muertos, czyli Dzień Zmarłych, to kolorowe i radosne święto, podczas którego wspomina się zmarłych bliskich, ale w atmosferze szczęścia, zabawy i tańca. Urządźmy przestrzeń w stylu meksykańskich uliczek, zaproponujmy zdobienia kolorowymi kwiatami, lampionami i przygotujmy przysmaki z meksykańskiej kuchni. Jednym z gwoździ programy będzie możliwość pomalowania sobie twarzy w sposób, w jaki Meksykanie robią to na tę okoliczność. Nauczymy się latynoskiego tańca, spróbujemy potraw rodem z Ameryki Południowej i będziemy bawić się w gorącym klimacie do  białego rana.

Thriller Night czyli upiorna noc z Michaelem Jacksonem

Impreza w stylu Halloween jeszcze nigdy nie miała tak gwiazdorskiej obsady Stwórzmy firmową imprezę inspirowaną przebojami króla muzyki pop, Micheala Jacksona. Zaprośmy wszystkich do tańca na przeboje takie jak „Thriller”. Co więcej, odtworzymy scenerię teledysku, a w naszej sali pojawią się pajęczyny, czaszki i szkielety. Niesamowitym punktem kulminacyjnym programu będą odwiedziny samego  gwiazdora, który o północy zatańczy z nami układ z kultowego klipu artysty. Podczas imprezy nie zabraknie upiornych warsztatów z mumifikowania, wyścigu  wiedźmowatych duetów czy konkursu na najstraszniejszy uśmiech. Roztańczeni i rozbawieni goście będą wspominać imprezowanie z królem popu jeszcze przez bardzo długi czas.

Alicja w Krainie Czarów czyli szalone przyjęcie w surrealistycznym świecie

impreza firmowa w klimacie halloween, alicja w krainie czarów

Przenieśmy się w świat Alicji i jej przygód w Krainie Czarów. Przygotujmy dekoracje z gigantycznymi grzybami, kartami do gry i wielkimi zegarami. Zachęćmy gości do przebierania się za postacie z tej klasycznej opowieści. Zorganizujmy konkursy, takie jak konkurs na przygotowanie najsmaczniejszego magicznego eliksiru czy quiz rodem z kultowej baśni. Nad oprawą muzyczną czuwać będzie szalony DJ, a pokaz iluzjonisty czy molekularny pokaz barmański z pewnością nie pozostawią nikogo obojętnym. Gigantyczne kwiaty, gadżety oraz niezwykle barwne oświetlenie na ten wieczór  przeniosą wszystkich  do zupełnie odrealnionego świata, w którym zapomnimy o wszystkich troskach codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*