Komunia Święta to istotne wydarzenie w życiu każdego małego chrześcijanina, a także jego rodziców. Oczywistym jest zatem, że chcemy świętować ten ważny dzień w gronie najbliższych. Poniżej prezentujemy, gdzie można zorganizować uroczysty obiad dla całej rodziny, by podziękować za przybycie na mszę!

Jak wybrać najlepsze miejsce?

Wybór lokalizacji, w której przeprowadzimy spotkanie rodzinne po mszy, na której dziecko przyjmie pierwszą Komunię Świętą, jest bardzo istotny. Chodzi bowiem o to, by wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu mogły komfortowo cieszyć się wzajemnym towarzystwem, spożywając przy tym smaczny posiłek. Biorąc pod uwagę powyższe, proponujemy rozważenie kilku opisanych poniżej lokalizacji.

Dom prywatny – tak czy nie?

Jednym z pierwszych miejsc, jakie w naturalny sposób przychodzi do głowy, jest oczywiście prywatny dom, w którym możemy przyjąć gości. Warto jednak wziąć pod uwagę dwie, bardzo ważne kwestie: powierzchnię lokum, a także ilość gości. Nie chodzi przecież o to, by wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu były zmuszone siedzieć w bezruchu, by nie przeszkadzać innym uczestnikom spotkania. Co za tym idzie, na organizację obiadu we własnym domu możemy pozwolić sobie tylko i wyłącznie wówczas, gdy dysponujemy odpowiednią przestrzenią, umożliwiającą zapewnienie komfortu wszystkim gościom. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że organizując przyjęcie komunijne we własnym domu, musimy albo samodzielnie zająć się gotowaniem i obsługą gości, albo zatrudnić firmę cateringową, co – w przypadku skorzystania z usługi z obsługą gości – oznacza konieczność znalezienia przestrzeni dla dodatkowych kilku osób.

Zalety restauracji

Drugim rozwiązaniem, które może okazać się zdecydowanie wygodniejszą opcją, jest organizacja przyjęcia w restauracji. Dużym plusem jest w tej sytuacji to, że właściwie niczym nie musimy się martwić. Po wyborze menu, restauracja w Szczecinie zajmie się wszystkim innym – obsługą gości, przygotowaniem posiłków, a także (co najistotniejsze!) sprzątaniem po imprezie. Można powiedzieć, że opiekunowie dziecka przystępującego do komunii biorą udział w przyjęciu w roli gości!

Inne opcje organizacji komunii

Jeśli żadna z powyższych opcji nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem, zawsze można zastanowić się nad organizacją przyjęcia komunijnego w innym miejscu. Co może się sprawdzić? Jeżeli chcemy czegoś niezobowiązującego – możemy zaprosić gości komunijnych na działkę, gdzie zorganizujemy grilla, na którym wszyscy posiedzimy na świeżym powietrzu. Minusem takiego rozwiązania jest to, że w większości przypadków działki rekreacyjne są pozbawione wystarczającej przestrzeni by, w razie niepogody, pomieścić wszystkich gości. Jeśli jednak taki problem nas nie dotyczy – możemy zdecydować się na organizację przyjęcia na działce.

Organizację Komunii Świętej dla dziecka warto rozpocząć z wyprzedzeniem. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wszelkie elementy zostaną prawidłowo zaplanowane, a nam uda się zarezerwować termin – czy to w restauracji, czy firmie cateringowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*