Posiadanie pieska w domu to duża odpowiedzialność. Dbanie o zwierzaka i zapewnianie mu komfortowych warunków do codziennego życia często wymagają podejmowania trudnych decyzji i dokonywania niełatwych wyborów. Decydując się na wzięcie do siebie pieska należy zadbać o odpowiednie miejsce do spania, wysokiej jakości karmę zapewniającą dostarczenie najważniejszych składników odżywczych oraz odpowiednią ilość spacerów na świeżym powietrzu. Ponadto nie można pominąć regularnych wizyt u weterynarza polegających na odrobaczaniu, szczepieniu i kontrolowaniu stanu zdrowia pupila.

Karmienie

Wielu właścicieli zwierzaków domowych wciąż posiada nieprawidłowe przyzwyczajenie podawania swojemu psu własnego jedzenia. Niestety taki sposób działania może być przyczyną kiepskiego samopoczucia pupila i pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. Karma Orijen Puppy to zdecydowanie lepszy i rozsądniejszy wybór. Przede wszystkim zawiera ona najpotrzebniejsze składniki odżywcze, które są psu potrzebne do zdrowego i aktywnego funkcjonowania każdego dnia. Dodatkowo karma Orijen Puppy jest zbilansowana i podając ją swojemu zwierzakowi w odpowiednich i właściwie dopasowanych ilościach można być spokojnym o jego zdrowie.

Spacery

Każdy pies potrzebuje aktywności na świeżym powietrzu w postaci regularnych spacerów. Ilość oraz długość spacerów należy dopasowywać w sposób indywidualny. W zależności od rasy, wielkości oraz wieku psa spacery powinny wyglądać nieco inaczej. Karma Orijen Puppy podawana w odpowiednich ilościach zapewni psu właściwą energię do aktywności i zachowanie pełnego zdrowia. Podczas spacerów bardzo dobrym pomysłem jest pozwolenie psu kierować, aby mógł swobodnie wybrać najbardziej interesującą dla niego trasę. Dzięki temu po powrocie do mieszkania nie będzie miał on chęci i siły na psocenie, które czasem przybiera formę niszczenia mebli oraz innego wyposażenia.

Wizyty u weterynarza

Dbanie o psa to również regularne odwiedzanie zaufanego weterynarza, który skontroluje jego stan zdrowia oraz ogólną kondycję. Bardzo ważne jest wykonywanie niezbędnych szczepień oraz odrobaczanie. Ponadto kluczowe jest również stosowanie się do zaleceń weterynarza dotyczących prawidłowego żywienie pupila na przykład karmą Orijen Puppy. Dzięki regularnym wizytom u weterynarza piesek z pewnością pozostanie w doskonałym zdrowiu, a jakiekolwiek problemy zostaną bardzo szybko zdiagnozowane. Pozwoli to na szybka reakcję i ewentualne rozpoczęcie procesu leczenia, a następnie niezbędnej rehabilitacji, aby pupil powrócił do pełni sił i zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*