Szybko zbliża się sezon wakacyjny – sprawdź te najlepsze wskazówki, aby zachować bezpieczeństwo na drodze.
Z letnim słońcem kierowcy mogą wpaść w podniecenie wyruszenia na wakacje i zapomnieć o podstawach.
Podczas przygotowań do wyjazdu należy koniecznie sprawdzić, czy samochód jest w dobrej kondycji i zapoznać się z trasą, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień i frustrujących awarii.

Szybko zbliża się sezon wakacyjny – sprawdź te najlepsze wskazówki, aby zachować bezpieczeństwo na drodze.
Z letnim słońcem kierowcy mogą wpaść w podniecenie wyruszenia na wakacje i zapomnieć o podstawach.
Podczas przygotowań do wyjazdu należy koniecznie sprawdzić, czy samochód jest w dobrej kondycji i zapoznać się z trasą, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień i frustrujących awarii.

Pozostań w stanie schłodzonym.

Płyny wypełnione do zalecanych poziomów są niezbędne do utrzymania przyjemnego i chłodnego samochodu. Oprócz sięgania po miarkę poziomu oleju, należy również zlecić kontrolę układu chłodzenia, ponieważ wyciek płynu chłodzącego lub niesprawny wentylator mogą doprowadzić do przegrzania pojazdu i kosztownych uszkodzeń silnika. Jednocześnie producenci pojazdów zalecają, aby klimatyzacja była serwisowana co dwa lata, aby utrzymać chłód w aucie.

Płyny.

Przed ruszeniem z miejsca należy napełnić zbiornik płynu do szyb. Dla skutecznego usuwania kurzu, brudu i robaków zalecane jest połączenie mycia z wodą. Woda powinna być również pod ręką, aby zaspokoić pragnienie wszystkich osób w samochodzie pomiędzy postojami, a leki na dolegliwości, takie jak katar sienny, powinny być pod ręką, aby uniknąć kichania i kataru podczas jazdy za kierownicą.

Bieżniki.

Minimalna głębokość bieżnika dla opon, łącznie z zapasem, wynosi 1,6 mm dla środkowych trzech czwartych bieżnika i to samo dotyczy całego zewnętrznego obwodu opony. Aby łatwo sprawdzić, czy przekroczyłeś dopuszczalny limit, weź urządzenie i umieść go w jednym z głównych rowków bieżnika. Ciśnienie jest równie ważne, dlatego przed wyjazdem na wakacje należy sprawdzić wszystkie opony, aby upewnić się, że są one na właściwym poziomie bar. Utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w oponach również wydłuży ich żywotność i zmniejszy zużycie paliwa.

Bądź gotowy do rozrywki.

Podróżując z dziećmi, spakuj samochód pełen przyciągających uwagę książek, zabawek i urządzeń przenośnych, zwłaszcza jeśli planujesz wyruszyć w daleką podróż. Daje im to mnóstwo możliwości wyboru, aby trzymać w ruchu zarówno ręce, jak i mózg. Ponadto, skorzystaj z okazji, aby być kreatywnym i używać prostych gier rodzinnych.

Złagodzić ładunek.

Chociaż jest to bardzo kuszące, aby wziąć mnóstwo odzieży i bagażu na pokrycie wszystkich rodzajów działalności i różnych warunków pogodowych podczas wakacji, nie przeciążaj pojazdu poza zalecaną nośność. Nadwaga może mieć wpływ na wydajność, sterowność i odległość hamowania, a także może ograniczać widoczność z tyłu, jeśli jakiekolwiek przedmioty są zapakowane powyżej poziomu półki bagażowej.

Częste przerwy w podróży.

Regularne zatrzymywanie się jest niezbędne, aby zachować czujność i odświeżenie podczas jazdy, dlatego też należy sprawdzić, gdzie znajdują się stacje paliw na trasie. Zaleca się kierowcom 20-minutową przerwę w podróży trwającą ponad trzy godziny oraz ciągnięcie co dwie godziny w przypadku kierowców pokonujących znaczne odległości. W czasie odpoczynku nigdy nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie. Jeśli temperatura zewnętrzna w zamkniętym pojeździe wynosi 22 stopnie Celsjusza, może ona wzrosnąć do 47 stopni Celsjusza w ciągu zaledwie 60 minut. Udar cieplny może okazać się śmiertelny dla zwierząt i nawet przy lekko otwartym oknie trudno jest im wystarczająco ostygnąć.

Znajomość zasad.

Podatek drogowy i aktualne ubezpieczenie są obowiązkowe. Podczas pobytu za granicą przepisy drogowe różnią się w zależności od kraju, a także różnią się podstawowe urządzenia, które należy przewozić. Na przykład we Francji obowiązkowy jest przenośny inhalator oddechowy. Niemniej jednak dla tych, którzy przekraczają kanał, naklejka z tyłu samochodu jest niezbędna, chyba że na tablicy rejestracyjnej znajduje się symbol. W przypadku wszystkich przejazdów przez kanał zaleca się jednak, aby w bagażniku znajdował się przynajmniej trójkąt ostrzegawczy, kurtki odblaskowe o wysokiej widzialności oraz przetwornice świateł przednich.

Skieruj się w dobrym kierunku.

Wraz ze wzrostem popularności aplikacji na smartfony i wbudowanych systemów nawigacji satelitarnej wielu kierowców nie polega już na tradycyjnych umiejętnościach czytania map, aby dotrzeć do celu. Dlatego poświęć czas na zaplanowanie podróży, dowiedz się, czy urządzenie służy regionom lub krajom, przez które przejeżdżasz, atlas dróg na wypadek utraty sygnału lub awarii. Ponadto, sprawdź w Internecie wszelkie zaplanowane prace drogowe i sprawdź, czy jakiekolwiek przejścia graniczne przebiegają zgodnie z harmonogramem, aby zminimalizować zakłócenia w podróży.

Dach.


Dla właścicieli kabrioletu lato jest jednym z najpopularniejszych okresów w roku, aby odłożyć na bok i cieszyć się jazdą na świeżym powietrzu. Upewnić się, że mechanizm składania jest wystarczająco nasmarowany i że wszystkie uszczelki i elektryczne okna są w dobrym stanie technicznym. W czasie podróży każdy powinien nosić kapelusz i mnóstwo filtrów przeciwsłonecznych, aby uniknąć oparzeń słonecznych, zwłaszcza w środku dnia, kiedy słońce jest najsilniejsze.

Magazyn motoryzacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*