oklejanie samochodu

Oklejenie samochodu specjalną folią ma wiele zastosowań. Z jednej strony to doskonały sposób na ochronę lakieru przed matowieniem i uszkodzeniami mechanicznymi, z drugiej natomiast o wiele tańsze i prostsze niż lakierowanie rozwiązanie dla dla tych, którzy chcą zmienić kolor i wygląd swojego samochodu. To również możliwość umieszczenia reklam na karoserii.

Folia dla ochrony

Car wrapping czyli oklejanie samochodu jest coraz bardziej popularne. Miedzy innymi dlatego, że każda folia ma swój własny klej i można ją nałożyć praktycznie na każdy element nadwozia. Do jego ochrony przed matowieniem wywołanym promieniami słonecznymi i odpryskom lakieru spowodowanym na przykład uderzeniami kamieni, a także błotem lub solą wystarczy w zupełności folia bezbarwna. Jest ona praktycznie niewidoczna gołym okiem i pozostawia poprzedni kolor auta.

Matowe, połyskujące i na wzór karbonu

O wiele więcej rozwiązań dają folie kolorowe. Można nimi okleić całe auto lub tylko jego niektóre elementy, nadając mu nietypowy wygląd i charakter. Mają one nie tylko bogatą gamę barw, ale też różnorodne odcienie i faktury. Są folie matowe lub połyskujące i takie, które imitują powierzchnię pokrytą karbonem. Ich porowatość, gra świateł i cieni powodują wrażenie trójwymiarowości. Do najpopularniejszych kolorów należą obecnie: czarny mat, czarny połysk oraz biel.
Oklejanie samochodu folią to również prosty sposób na umieszczenie na nich reklam. Do tego na przykład doskonale nadają się folie monomeryczne. Bardziej trwałe są folie polimeryczne, a zwłaszcza folie wylewane. W przypadku „polimerów” trzeba jednak wiedzieć, że najlepiej sprawdzają się w przypadku płaskich i lekko załamanych powierzchni. Do bardziej skomplikowanych zadań lepiej wykorzystać folie wylewane.

Praca dla cierpliwych

Oklejenie samochodu folią ma też tę zaletę, że nie uszkadza lakieru. Można ją zdjąć w każdej chwili i nałożyć nową lub pozostać przy fabrycznym kolorze auta. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią często zmieniać wygląd swojego samochodu.
Ceny folii są różne. Specjaliści radzą jednak, aby kupować te droższe, ponieważ tylko one gwarantują nawet dziesięć lat bezproblemowego użytkowania. Można samemu próbować nałożyć folię na samochód. Do tego potrzebne są jedynie proste narzędzia, których zestawy bez problemów kupi się w miejscach sprzedających okleiny. Ale to nie wystarczy. Najważniejsze w tej pracy są dokładność i cierpliwość. Kto więc nie posiada tych cech, powinien raczej pomyśleć o skorzystaniu z usług wyspecjalizowanych firm w tej dziedzinie.

Więcej: https://motopl.com/2018,wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-car-wrappingu-1634.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*