Warszawa jako biznesowe oraz kulturalne centrum Polski przyciąga mnóstwo przedsiębiorców i turystów. Niemniej jednak w okolicach stolicy znajduje się mnóstwo malowniczych miejsc wartych zobaczenia, jak Kampinowski Park Narodowy, Zalew Zegrzyński czy Falenica. Szybką oraz sprawną podróż do nich umożliwi wynajęcie samochodu.

Wynajem samochodu w Warszawie – zalety

Wynajęcie auta może być doskonałym rozwiązaniem, kiedy nie znamy miasta a rozeznanie się w komunikacji publicznej stanowi spory problem. Co więcej, podróż samochodem jest zdecydowanie bardziej komfortowa przez brak tłoku czy opóźnień. Dla wielu turystów przemieszczanie się po Warszawie i jej obrzeżach może być kosztowne oraz czasochłonne. Powyższy problem możemy rozwiązać, korzystając z opcji wypożyczenia samochodu z wypożyczalni. Wypożyczalnia aut Kaizen Rent posiada szeroką flotę pojazdów w atrakcyjnej cenie i w dogodnym czasie. Dodatkowym atutem, oferowanym przez Kaizen Rent jest opcja nawigacji, fotelika dziecięcego czy bagażników rowerowych w autach. Jeśli chodzi o wynajem samochodów w Warszawie, firma Kaizen Rent jest najlepszą opcją dla turystów chcących dostać się do atrakcyjnych okolic tego miasta.

Kampinowski Park Narodowy

Kampinowski Park Narodowy to jeden z najstarszych i największych parków w Polsce. Jego tereny zamieszkuje kilkanaście tysięcy gatunków zwierząt, a flora tego miejsca ma unikatowy charakter. Ten będący pod ochroną obszar, zwany zielonymi płucami Warszawy, przyciąga rzesze miłośników turystyki pieszej czy rowerowej. Podziwianie natury w niemal nienaruszonym stanie umożliwiają liczne szlaki w obrębie całego parku. Wielbicieli zapierających dech w piersiach widoków powinien zadowolić krajobraz kontrastujących ze sobą wydm oraz bagien, podkreślony przez zróżnicowaną i bogatą szatę roślinną. Innymi atrakcjami znajdującymi się na tym terenie jest Muzeum Kolei Wąskotorowej czy dom urodzenia Fryderyka Chopina.

Zalew Zegrzyński

Zalew Zegrzyński a właściwie Jezioro Zegrzyńskie to zbiornik retencyjny zlokalizowany na Narwi. Znajdujący się około czterdziestu kilometrów od centrum Warszawy stanowi cel wielu turystów pragnących odpocząć nad wodą. Przy jeziorze znajdują się liczne trawiaste oraz piaszczyste plaże wypoczynkowe, z czego niektóre z nich posiadają rozwiniętą infrastrukturę z placami zabaw czy restauracjami. Zalew Zegrzyński stanowi najpopularniejsze miejsce wśród żeglarzy. Relaks na żaglówkach jest tutaj najczęściej wybieraną formą aktywności. Co więcej, liczne przystanie na terenie tego miejsca umożliwiają podpłynięcie do okolicznych miast i wsi wartych zobaczenia.

Falenica

Falenica to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer, położony w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Główną atrakcją tego terenu jest dziewiętnastowieczna, drewniana, letniskowa zabudowa willowa. Znajduje się tutaj stacja kolejki wąskotorowej czy budynek dawnej synagogi. Spragnionych kulturalnych doznań powinna zadowolić Kinokawiarnia – małe kino studyjne, gdzie można obejrzeć film przy kawie i ciastku. Bliskość Mazowieckiego Parku Krajobrazowego stanowi doskonałe miejsce dla spacerowiczów oraz rowerzystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*