Noclegi w Krakowie – widok na Zamek Królewski na Wawelu

Szukasz pomysłu na city break? Apartamenty  w Kraków to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych wyborów w naszym kraju – chętnie odwiedzają go zarówno Polacy, jak i podróżni z zagranicy. Nie może to dziwić, jeśli wziąć pod uwagę, jak wiele atrakcji i udogodnień można znaleźć w „mieście królów Polski”. Wielowiekowa tradycja, wyjątkowe zabytki, niepowtarzalna atmosfera, kameralne restauracje i komfortowe noclegi – Kraków to doskonała propozycja zarówno na kilkudniowy wyjazd, jak i dłuższy wypoczynek.

Kraków to jedno z najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskich miast. Ma na to wpływ wiele czynników: jego wyjątkowa historia, mnogość zabytków i miejsc historycznych, niepowtarzalny klimat artystyczny i społeczny, a także atrakcyjne położenie geograficzne – niedaleko gór, z największą polską rzeką Wisłą, malowniczo przepływającą przez miasto. Nie może więc dziwić, że jest to jedna z najpopularniejszych destynacji zarówno na wyjazdy typu city break, jak i dłuższe urlopy.

Kraków – noclegi: poznaj lepiej Wzgórze Wawelskie

Wybierając apartamenty w miastach takich jak Kraków, czyli bardzo popularnych wśród podróżników, warto zwrócić uwagę na to, by były położone możliwie blisko największych atrakcji turystycznych miasta. W przypadku Krakowa bez wątpienia atrakcją taką jest Wzgórze Wawelskie – niedaleko tego miejsca bez problemu uda się znaleźć stosunkowo tanie noclegi. Stare Miasto w Krakowie, bo tam właśnie znajduje się Wzgórze Wawelskie, oferuje mnóstwo apartamentów na wynajem na każdą kieszeń.

A pamiętać trzeba, że Wawel to miejsce, które przynajmniej raz w życiu zobaczyć powinien każdy Polak. Zamek Królewski to monumentalna siedziba dawnych królów Polski. W Katedrze Wawelskiej pochowani są królowie i ich rodziny, przywódcy naszego kraju, osoby zasłużone w dziejach Polski i znani artyści – z Adamem Mickiewiczem i Juliuszem Słowackim na czele. Koniecznie wejść trzeba na wieżę z Dzwonem Zygmunta, warto obejrzeć Smoczą Jamę – wszystkie te miejsca i obiekty od wieków tworzą naszą tożsamość narodową.

Apartament w Krakowie na wynajem – a może niedaleko Rynku Głównego?

Stolica Małopolski to miasto, w którym można znaleźć także inne ciekawie położone apartamenty. Wyróżnia się ono m.in. unikatowym w skali całego świata średniowiecznym rynkiem, wokół którego znajduje się mnóstwo kamienic – w wielu przypadkach przearanżowane one zostały na apartamenty do wynajęcia. Kraków słynie z wyjątkowych miejsc noclegowych położonych dosłownie kilka kroków od Sukiennic, Kościoła Mariackiego czy pomnika Adama Mickiewicza, czyli najbardziej znanych punktów Rynku Głównego.

Osoby bukujące noclegi w Krakowie, szybko przekonają się, że rynek ten tętni życiem przez cały rok, właściwie 24 godziny na dobę. Już przed wiekami był naczelnym miejscem spotkań urzędników, kupców i najważniejszych osobistości miasta. Nie inaczej jest obecnie – odbywają się tam targi, koncerty, festiwale i inne imprezy kulturalne, codziennie można kupić pamiątki w Sukiennicach. Wokoło rynku znajduje się mnóstwo przytulnych kafejek, gdzie można wypić kawę i posłuchać granego co godzinę z wieży Kościoła Mariackiego hejnału. Dookoła jeżdżą dorożki, na straganach można kupić słynne precle lub bukiet kwiatów od będących jednym z symboli miasta krakowskich kwiaciarek. To miejsce po prostu ma duszę!

Noclegi w Krakowie – Kazimierz i spacer śladami żydowskich duchów przeszłości

Decydując się na apartamenty w Krakowie, warto wziąć pod uwagę jeszcze przynajmniej jedną lokalizację, a mianowicie Kazimierz, czyli starą żydowską dzielnicę miasta. Od końca XIX wieku Kazimierz był praktycznie w całości zamieszkiwany przez Żydów, którzy rozwijali go pod względem gospodarczym, architektonicznym, społecznym i kulturalnym. Obecnie to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Krakowa, które tętni życiem artystycznym, przyciąga lokalną bohemę, zachwyca cudownymi zakątkami przenoszącymi turystów w czasie aż do XIX wieku i epoki, gdy dzielnicę zamieszkiwali Żydzi.

Najwięcej kawiarni, galerii i pracowni artystycznych na Kazimierzu znajduje się w obrębie placu Nowego, ulic Podbrzezie, Józefa, Miodowej, Izaaka oraz Szerokiej. Na pewno warto zobaczyć zlokalizowane na Kazimierzu synagogi żydowskie, Kościół na Skałce, ratusz kazimierski, kościół Bożego Ciała oraz cmentarz Remuh. Jeśli już mowa o krakowskich cmentarzach, to pasjonaci historii koniecznie zajrzeć muszą także na Cmentarz Rakowicki, gdzie pochowani są m.in. Jan Matejko, Wisława Szymborska oraz Marek Grechuta. Niedaleko znajdują się komfortowe Apartamenty w Novum, które są doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całego miasta.

Miejsca przesycone historią dla fanów odkrywania sekretów przeszłości, restauracje i kawiarnie idealne na randkę we dwoje – Kraków to idealne miejsce na wypoczynek dla każdego. Rodziny z dziećmi również mogą znaleźć komfortowe noclegi w Krakowie – bon turystyczny jest honorowany w wielu apartamentach, więc każdy dopasuje opcję pobytu do swoich potrzeb!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*