E-sport z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, czego dowodem są profesjonalizacja tej dyscypliny i coraz większe zainteresowanie sponsorów. Dziś już mało kto pyta, czy granie w gry to „prawdziwy” sport – dla wielu to oczywiste.

Coraz więcej młodych osób marzy, by w przyszłości stać się gwiazdami rozgrywek i członkami jednej z czołowych drużyn e-sportowych. Jak tego dokonać? Tak jak w każdej innej dziedzinie, potrzebne są przede wszystkim ciężka praca, talent i odrobina szczęścia.

Ile można zarobić, grając w gry?

Jeszcze kilka lat temu utrzymywanie się wyłącznie z wielogodzinnych rozgrywek przed ekranem komputera byłoby nie do pomyślenia. Dziś, zawodowi gracze uprawiający sporty elektroniczne i poświęcający im większość swojego czasu, mają profesjonalne kontrakty, które zapewniają im życie na odpowiednio wysokim poziomie. Kwoty te robią wrażenie – najlepsi zarabiają nawet kilkaset tysięcy euro lub dolarów za jeden rok gry. To często sumy wyższe od tych, jakie za sezon na najwyższym poziomie ligowym otrzymują zawodowi piłkarze. To pokazuje, że utrzymywanie się z rozgrywek e-sports jest możliwe, jednak na sukces składa się wiele elementów – podobnie jak w każdej innej dyscyplinie sportu.

Czy sporty wirtualne są dla każdego?

Wiele słyszy się o tym, że młodzi adepci poszczególnych dyscyplin sportu, oprócz talentu, muszą posiadać jeszcze określone predyspozycje, pozwalające im stać się gwiazdami światowego formatu. W branży gamingowej wcale nie jest łatwiej. Osoby myślące o profesjonalnym graniu w sporty wirtualne, muszą ciężko pracować na swój sukces, pamiętając o kilku elementach, które ułatwiają drogę na szczyt.

Ciągłe doskonalenie umiejętności

Pierwszy z warunków, bez którego spełnienia nie ma mowy o osiąganiu sukcesów, uprawiając e-sports, stanowi systematyczny trening. Najlepsi przed ekranami komputerów spędzają długie godziny każdego dnia, doskonaląc strategię i podnosząc swoje umiejętności. To dokładnie tak samo, jak w przypadku piłkarzy, koszykarzy, tenisistów i innych zawodowych sportowców.

Zdolności strategiczne i analityczne

Choć sporty elektroniczne uprawiać może każdy, największe szanse na sukces mają osoby z predyspozycjami do szybkiego analizowania sytuacji i podejmowania odpowiednich decyzji pod presją czasu. E-sports to wiele godzin spędzanych na obmyślaniu i ćwiczeniu strategii, dlatego umiejętności planowania oraz logicznego wysuwania wniosków są w tej branży na wagę złlota.

Rozwój pozasportowy

Biorąc pod uwagę specyfikę e-sportu, nie może dziwić nacisk na zrównoważony rozwój zawodników i zachowywanie proporcji między czasem spędzanym przed monitorem a innymi aktywnościami. Równie istotne znaczenie co treningi, mają życie rodzinne i obowiązki pozasportowe. Pozwalają one zregenerować zarówno ciało, jak i umysł e-sportowca, który do odnoszenia sukcesów przed komputerem potrzebuje także odpowiedniego przygotowania fizycznego oraz wypoczynku.

Jak widać, e-sports może być dyscypliną dla każdego, jednak nie każdy może odnosić w nim sukcesy. Te wymagają spełnienia określonych warunków oraz odpowiednich predyspozycji. Jeśli ich nie posiadasz, a mimo to chciałbyś zarabiać na graniu w sporty wirtualne, możesz zacząć typować wyniki turniejów i zawodów gamingowych. E-sporty w Betx to szeroki wybór zakładów, m.in. Counter Strike oraz wielu innych. Sprawdź ofertę i zacznij obstawiać już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*