To już pewne – Wrocław ma do zaoferowania słuchaczom coś fantastycznego niezależnie od gustu muzycznego. Oto koncerty obfitujące w mocne granie, w których możesz uczestniczyć w najbliższym czasie. Sprawdź i wybierz coś dla siebie!

Rebellion Tour IX

Poszukując wartych uwagi koncertów pamiętaj, by odwiedzić stronę: https://rytmy.pl/hard-rock-metal. Oto jeden z eventów, jaki na niej znajdziesz: Rebellion Tour IX. Wydarzenie odbędzie się 1 marca 2021 w Zaklętych Rewirach mieszczących się przy ulicy Krakowskiej 100 we Wrocławiu.

Rebellion Tours IX to kultowa trasa, na której tym razem pojawi się oczywiście Madball, czyli selekcjoner tego mini festiwalu. Madball to przedstawiciel sceny hardcore w Nowym Jorku. Grupa wyróżnia się imponującą historią i chęcią grania z taką samą energią przez wszystkie lata. Prócz nich na scenie pojawi się też Harms Way, Siberian Meat Grinder, Dagger Threat oraz Hawser. Dodatkowy gość specjalny zostanie ogłoszony w grudniu. Tego wydarzenia nie możesz pominąć.

Fani mocniejszego grania – to coś dla Was!

To wspaniała wiadomość dla wszystkich osób, którym bliskie są mocniejsze dźwięki. 18 kwietnia 2021 roku w klubie Pralnia położonym przy ulicy Krakowskiej 100 we Wrocławiu odbędzie się Heathen Crusade 2021. To impreza, która związana jest z 30-leciem istnienia zespołu Primordial. Z tej okazji grupa rusza w trasę koncertową i zabiera ze sobą szwedzką grupę Nagflar i neofolkowy projekt Rome. Więcej informacji na temat tego i innych wydarzeń znajdziesz na stronie: https://rytmy.pl/wydarzenia/bilety-koncerty-heathen-crusade-2021-primordial-naglfar-rome-wroclaw-wroclaw-2021-04-18/.

Primordial jest grupą muzyczną pochodzącą z Irlandii, która reprezentuje drugą falę black metalu. W jej brzmieniach można odnaleźć zarówno inspirację sceną norweską, jak i typowe elementy tradycyjnej muzyki irlandzkiej. W brzmieniach Primordial można odkryć także wpływ kulturowy Irlandczyków. Razem tworzy to mieszankę interesującą i wybrzmiewającą przez długi czas w pamięci. Primordial wydał jak dotąd 9 albumów, między innymi Storm Befofe Calm, The Gathering Wilderness, A Journey’s End czy Where Greater Men Have Fallen.

Druga grupa, która pojawi się w trakcie Heathen Crusade 2021 to Nagflar. Zespół wykonuje melodyjny black metal i pochodzi ze Szwecji. Po 8 latach nieobecności na scenie powraca z albumem Cerecloth. Nagflar ma dość demoniczne znaczenie w kontekście nazwy – pochodzi ona z mitologii nordyckiej i oznacza upiorny statek wybudowany z paznokci zmarłych. W związku z ponurymi konotacjami teksty Nagflar są również złowieszcze – krążą wokół diabła, ciemności oraz satanizmu. Grupa wydała 5 krążków studyjnych, trzy dema oraz dwa minialbumy. Ma sporą rzeszę fanów, którzy wyczekują jej powrotu na scenę.

I wreszcie Rome, ostatni z obecnych w trakcie Heathen Crusade 2021. To projekt tworzony przez muzyka pochodzącego z Luksemburga istniejący od 2005 roku. Rome brzmi neofolkowo i martial industrialowo, dodatkowo usłyszeć w nim można także dark ambient, pop oraz rock akustyczny. Rome wyróżnia się niepowtarzalnym klimatem oraz tekstami zapadającymi w pamięć. Świetnie uzupełni mroczny event, który odbędzie się we Wrocławiu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*