Dzięki nowoczesnym technikom produkcji samochody stają się lżejsze, a co za tym idzie, zużywają mniej paliwa. I odwrotnie, samochody perwersyjne stają się również coraz cięższe ze względu na ilość technologii, którą obecnie posiadają; a to, co widzimy dzisiaj w samochodach, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Prawdą jest, że obecnie Geekowie rządzą Ziemią i stwierdzili, że to, czego potrzebujemy w naszym dzisiejszym życiu, to jeszcze więcej gadżetów technicznych na naszych silnikach. Wkrótce niemożliwe będzie drukowanie podręczników do samochodów, ponieważ będą one tak grube, że będą sprawiać, że wojna i pokój będą wyglądać jak wygodna lektura. Krąży nawet plotka, że materiały drukowane zostaną zastąpione nagraniem Stephena Hawkinga – ponieważ jest on jedynym, który naprawdę rozumie te rzeczy – w celu wytłumaczenia każdej nowej zabawki podczas próby jej użycia przez kierowcę.

Niektóre z bardziej przyciągających wzrok przykładów będą dostępne dopiero za dwa lub trzy lata. Obecnie niektóre samochody ostrzegają kierowcę o podejrzeniu senności spowodowanej znoszeniem z pasa ruchu lub podobnym zjawiskiem. Jest to świetny pomysł szczególnie dla osób podróżujących na długich dystansach. Technologia tuż za rogiem bezprzewodowo monitoruje tętno i oddychanie kierowców za pomocą sprytnego fotela. Każde podejrzenie senności wyzwoli alarm. Jedynym zmartwieniem jest, powiedzmy dla delikatności, inne uczucia. Być może samochód użyje wirtualnego wiadra z zimną wodą.

Zgłoszono, że niedługo zobaczymy pierwszy samochód z rozpoznaniem gestów, a myślałeś, że znasz już wszystkie gesty motoryzacji. Jeszcze wcześniej istnieje możliwość rozpoznawania głosu. Do pewnego stopnia jest to już tutaj, ponieważ niektórzy z Was próbowali już przekazać podstawowe instrukcje Bluetooth lub urządzenia do nawigacji satelitarnej automatowi, który wydaje się mówić językiem nieznanym człowiekowi. Niemniej jednak następuje poprawa, co oznacza, że rozmowa z samochodem będzie normą. Spodziewaj się niepokojących spojrzeń na parkingu.

Pamiętasz te stare zapalniczki samochodowe? W tych przyszłych dniach zamienili je w poręczne gniazda 12 V do obsługi lub ładowania. Jeszcze lepiej byłoby mieć możliwość całkowitego usunięcia tego starego urządzenia i ładowania gadżetów bezprzewodowo. Umieść swój gadżet w wygodnym pojemniku obok siedzenia kierowcy, a ładowanie rozpocznie się automatycznie. Teraz jest to możliwe.

Nadal w trakcie rozwoju jest coś, za co każdy zestresowany tata będzie dziękował bogom i którzy z przyjemnością wydadzą każdą kwotę kosztów opcji, aby dostać ten samochód. Redukcja szumów przy zagłówkach! Szumy z otoczenia automatycznie generują sygnały dźwiękowe. Krzyczące dzieci za plecami, teściowa – dobroć łaskawa, liczba powodów, dla których wszystkie samochody powinny mieć to jest nie do policzenia. To również prawda: to zaawansowane technologicznie rozwiązanie dla osób szukających cichego życia istnieje i jest doskonalone nawet teraz.

W drodze do nowego samochodu w pobliżu ciebie znajduje się cała masa nowych technologii motoryzacyjnych. Wszystkie powyższe i wiele więcej będą dostępne wcześniej niż myślisz. Jest argument, który mówi, że samochody stają się zbyt skomplikowane i jest w tym racja; ale wielu z nas lubi odrobinę zaawansowanej technologii i z niecierpliwością czeka na nowe, ekscytujące innowacje. Dopóki mają one sens i przyczyniają się do bezpieczeństwa i wygody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*