Monitoring samochodu to rozwiązanie, które kojarzy się przede wszystkim z systemem instalowanym w pojazdach firmowych. Teraz także klienci indywidualni mogą korzystać z takich udogodnień. Poznaj główne powody, dla których montaż monitoringu GPS to dobre rozwiązanie.

Korzystanie z usług monitoringu wiąże się z dodatkowym wydatkiem, ale warto ponieść taki koszt. Montaż zaawansowanych systemów niesie za sobą wiele korzyści.

1. Zabezpieczenie przed kradzieżą

Chociaż liczba kradzieży pojazdów z roku na rok się zmniejsza, złodzieje nie próżnują. Stosują przy tym zaawansowane rozwiązania, które utrudniają dotarcie do utraconego auta. Z pomocą przychodzi nowoczesny monitoring samochodów, dzięki któremu nie tylko można śledzić pozycję pojazdu w czasie rzeczywistym. Połączenie technologii GPS z technologią radiową uniemożliwia zagłuszenie sygnału, np. poprzez umieszczenie auta w kontenerze. Dla właściciela auta oznacza to większą szansę na odnalezienie mienia – nawet, jeśli będzie ukryty w trudno dostępnym miejscu.

2. Kontrolowanie zużycia paliwa

Nawet, jeśli wykorzystujesz pojazd wyłącznie na własny użytek prywatny, nie masz świadomości zużycia paliwa. Monitoring samochodów pomoże przejąć pełną kontrolę – będziesz wiedzieć, ile benzyny ubywa w ciągu miesiąca. Dostęp do raportów sprawi zaś, że możesz podjąć efektywne działania mające na celu zmniejszenie zużycia paliwa, np. poprzez optymalizację tras oraz lepsze zaplanowanie wykorzystanie auta.

3. Ochrona przed odholowaniem

Nowoczesny system monitorowania samochodów idzie o krok dalej, w związku z zabezpieczeniem pojazdów przed kradzieżą. Poprzez zastosowanie automatycznej blokady chroni przed odholowaniem auta. Warto bowiem mieć świadomość, że i w taki sposób działają złodzieje, chcąc pozyskać samochód.

Na co zwrócić uwagę, wybierając monitoring samochodu?

Na rynku działa wiele firm oferujących monitoring samochodu. Jak zatem wybrać najlepsze rozwiązanie – takie, które dobrze wpisze się w potrzeby właściciela auta?

Nie istnieje jedna uniwersalna odpowiedź, ponieważ ilu kierowców, tyle różnych oczekiwań. Można jednak wskazać kilka kryteriów, które pomogą w podjęciu słusznej decyzji. Warto zatem zwrócić uwagę m.in. na takie aspekty jak:

  • doświadczenie firmy – im dłużej działa na rynku, tym większe prawdopodobieństwo stosowania przez nią innowacyjnych rozwiązań na miarę XXI wieku
  • stosowane technologie – GPS może nie wystarczyć, aby skutecznie zabezpieczyć przed kradzieżą pojazdu, dlatego warto postawić na system działający w oparciu o inne technologie uzupełniające
  • koszty – chociaż to kryterium nadrzędne, ma znaczenie; to, że chcesz skorzystać z nowoczesnych systemów, wcale nie oznacza konieczności przepłacania; warto zatem porównać dostępne oferty pod kątem ceny.

Monitoring samochodu to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale zyskujesz duże poczucie bezpieczeństwa – na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*